12-11-2007 l Pro letošek dobojováno
 

Dostihová sezóna 2007 pro nás uplynulou nedělí skončila. Naposledy jsme se letos vydali za Střelic do Velké Chuchle s tříletým Winterboyem, aby si před nadcházející klasickou kampaní ještě jednou vyzkoušel v plném nasazení tamní ovál.

Na "zimního chlapce" čekalo počasí hodné jeho jména a soupeři úrovně o dvě kategorie vyšší, kteří měli prověřit hřebcovu skutečnou výkonnost, v minulých vystoupeních zkreslovanou cvalovými chybami. Srovnání se však ve Velké ceně Niosport na 1670 metrů znovu konalo jen částečně…

Winterboy totiž ze svého repertoáru začátečnických výstřelků tentokrát vytáhl úlek před startovacím autem, načež do dostihu vyrazil cvalem a než jej trenér přiměl ke klusu, zela za polem obrovská ztráta. Tu nakonec dokázal Winterboy skoro celou dohnat, druhé kolo přitom jako jediný na velmi těžké dráze zaběhl pod 1:20.

Šesté místo bylo v dané chvíli maximem možného, ale výkonem reprezentant Stáje Roddenberry určitě zaujal. Asi nejvíc tvůrce handicapu, kteří po třech platných startech poprvé ohodnotili
Winterboye známkou, a to hned čtvrtou nejvyšší v rámci ročníku. Lepší už jsou podle handicaperů jen Pettite Privée, Wine and Blues a I Can Fly Diamant.
 

05-11-2007 l David a Tara: poprvé spolu a vítězně!
 

Poprvé spojili na chuchelské dráze síly Tara Skree s Davidem a společná premiéra jim vyšla náramně. Oběma totiž přinesla první vítězství v nedlouhých kariérách! Šestnáctiletý trenérův  syn dosáhl úspěchu už při svém sedmém startu a radost je o to větší, že právě v sulce naší vlastní odchovankyně. A co ještě víc, teprve letos debutující Tara se stala po Polárce druhým vítězným potomkem u nás působícího plemeníka Air Stepa.

V dostihu nejslabší kategorie měla
Tara Skree proti sobě pouze čtyři soupeře a nastupovala tak do Hubertovy ceny jako favoritka. Ačkoliv konečná převaha vyzněla jednoznačně - rozhodčími hodnocená "lehce 3 a ½" - nerodila se úplně snadno. Zejména v zatáčkách testovala klisna nervy svého nového jezdce záludnými úhyby z vnitřní stopy, David se jimi ale nenechal zaskočit a průjezd cílovou rovinou mohl oslavit triumfálním gestem.

Náš nejmladší svěřenec
Winterboy završil vydařený závěr sezóny vstupem mezi elitu ročníku v Zimní ceně tříletých, jednom z vrcholů úvodního listopadového mítinku, kterému přihlíželi i diváci přímého přenosu České televize. Vedle hvězd typu Wine and Bluese či I Can Fly Diamanta pochopitelně neměl vůbec snadnou úlohu, na naší stranu se bohužel nepřiklonilo tentokrát ani štěstí.

Po slibném začátku se
trenér s Winterboyem drželi na dobré pozici schovaní za pozdější vítězkou Pettite Privée, 1500 metrů před cílem ale hřebec ztratil pomůcku na předním kopytě, takzvaný zvon, což podstatně ovlivnilo jeho akci a následně asi i zapříčinilo cvalovou chybu ve druhém kole. Výsledkem bylo "až" šesté místo, navzdory této nepříjemnosti zaběhl Winterboy svůj nejrychlejší dostih kariéry - 1:20,6 na střední trati.

Životní vystoupení
Winterboye se zájmem sledovali i holandští chovatelé, pánové Dekker a Middeljans, a tak trochu paradoxně se stali svědky toho, jak dosavadní lídr tříletých klusáků v Česku a Winterboyův polobratr Wine and Blues, který rovněž pochází z jejich stájí a byl zakoupen na stejné dražbě, nečekaně přišel o neporazitelnost mezi vrstevníky. Nehledě na samotný dostih delegace nešetřila na adresu obou synů Echa chválou.


»zvětšit 
 

21-10-2007 l Také Winterboy už bodoval
 
Na závěr sezóny přichází čas našeho nejmladšího svěřence Winterboye. Tříletý syn elitního francouzského vytrvalce Echa, zakoupený pro stáj Roddenberry před  dvěma lety v Holandsku, dal minule naznačenému zlepšení poprvé i výsledkovou podobu druhým místem v sobotní Ceně Auto Opat.

Winterboy už zvládl celý dostih bez chyby, přestože průběh mu ani trochu nepřál. Ve vyrovnaném poli si trenér musel razit cestu vnější stopou a zejména v zatáčkách ztrácel desítky metrů, které pochopitelně na konci chyběly, nevyhnul se ani kontaktům s ostře jezdícími soupeři.

O to přesvědčivější je hřebcův výkon - 2 a ½ délky za vítězem, kilometrový čas 1:21,2 na střední trati - vzhledem k dalším startům.
Winterboy stále figuruje mezi přihlášenými do Zimní ceny tříletých, která se poběží ve Velké Chuchli 3. listopadu, jeho účast zatím zvažujeme.
 
15-10-2007 l Air Step má vítěze, Polárku
 

Někdejší český rekordman a náš současný plemeník Air Step se po pěti letech působení v chovu dočkal vítězného potomka. V sobotu se o to zasloužila na pražské dráze jedna z jeho tří dcer, čtyřletá Polárka (Polysa), když s  podporou trenéra ovládla Cenu Wihan Design na 1670 metrů.

Polárčino prvenství bylo zcela přesvědčivé, po rychlém startu před sebe klisna nikoho ze sedmi soupeřů nepustila a triumfovala jistě o jednu a čtvrt  délky v kilometrovém tempu 1:20,9. Mezi poraženými zůstal i náš "starý známý" Evropa Express, jenž překazil Polárce po vzájemném boji úspěch už v polovině září a v srpnu odkázal k druhému místu i Taru Skree.

Za cílem se chtělo dodat: konečně! - naposledy se totiž
trenér těšil z vítězství svého svěřence ve Velké Chuchli 3. září 2005, tedy před více než dvěma roky, s Air Rocketem. Nejlepší u nás trénovaný kůň vyhrál v sezóně 2005 hned pět dostihů, pak ho ovšem vyřadilo zranění a od té doby se trenér systematicky zaměřil na výchovu mladých dcer Air Stepa. Právě Polárka je výsledkem této práce.

Ing. Františkem Krejčím odchovaná reprezentantka sponzorské stáje
Kovoplazma s.r.o. zahájila kariéru jako dvouletá ve službách Jana Lašky, následující sezónu se přesunula do šampiónské centrály Mykoly Volfa, ale po sérii nulových výsledků ji nájemce vrátil coby neperspektivní k chovateli.

Především proto, že je nositelkou
Air Stepovy krve, se přípravy Polárky loni v létě ujal Jaroslav Dobrovolný, pod jehož dohledem dosáhla v 11 startech vedle zmíněného vítězství také čtyřech umístění a osobního rekordu 1:20,4.


»zvětšit (foto: www.racingphoto.cz
 

07-10-2007 l Tara Skree s dotací a rekordem
 

Dalším zlepšením nás uplynulou sobotu ve Velké Chuchli potěšila Tara Skree. Dosud pomalejší z Air Stepových dcer prošla pod vedením Jaroslava nástrahami typickými pro dostihy začínajících koní bez zaváhání a osobní rekord 1:23,2 stačil klisně na třetí místo, pět a půl délky za vítězkou Prix de Avenches, tříletou debutantkou Evelyn Mükov.

V dobrém světle se ukázal i náš nejmladší svěřenec
Winterboy, který dosud vycházel na dostihové dráze naprázdno. Ani při svém čtvrtém startu kariéry sice nedosáhl platného výsledku, tentokrát ovšem za konkurencí v Prix de Mons nijak nezaostával, naopak trenér s ním dokonce atakoval vedoucí pozici. Nadějně rozběhnutou jízdu zastavilo až zacválání 400 metrů před cílem.
 

30-09-2007 l David dvakrát v akci
 

Ve Velké Chuchli jsme tentokrát drželi palce hlavně Davidovi, který se poprvé vydal do dostihu bez doprovodu otce-trenéra, a to dokonce hned dvakrát. S minule úspěšnou Polárkou se v Ceně Znovín Znojmo znovu ucházeli o přední umístění, koncovka se však nevyvinula podle našich přání. Od startu vedoucí klisna v posledním oblouku nepřidala a při Davidově snaze udržet alespoň třetí-čtvrtý honorář zacválala za distancí, kde se tento prohřešek automaticky trestá diskvalifikací.

Proti původnímu programu se David dostal do akce už v předcházející Ceně Tipsportu poté, co jej levínský kouč Ondřej Goiš povolal do sulky jezdecky neobsazeného Egrazitta. Rychlý, ale často nespolehlivý valach zahájil dostih mohutnou galopádou, a přestože David dokázal odvrátit hrozící diskvalifikaci, soupeři v čele s nejlepší čtyřletou klisnou Victorií Limburgia se nově vzniklé dvojici příliš vzdálili. Egrazittova dobrá stíhací jízda pak nemohla stačit na víc než poslední dotované místo.
 

16-09-2007 l David s Polárkou sahali po vítězství
 
Už to tak vypadá, že Air Stepovy dcery "postihla" série druhých míst. Ke kýženému vítězství měli tentokrát při svém prvním společném startu hodně blízko David s Polárkou, proti byl však znovu tříletek Evropa Express, minulý přemožitel Tary Skree.

Její sulku v Ceně Jag de Belloueta tradičně obsadil trenér a první polovinu 2180 metrů dlouhé trati se podílel na tempu dostihu, zatímco David vyčkával ve středu pole. Půl kola před cílem se situace obrátila,
Polárka minula slábnoucí Taru Skree a vydala se stíhat vedoucího Evropa Expresse. Těsný finiš diváky dlouho napínal, kvalitním původem i jezdcem vyzbrojený hřebec se nakonec ubránil naší klisně o půl délky v kilometrovém tempu 1:24,5.

V duelu s předloňským šampiónem profesionálů Michalem Kalčíkem pochopitelně Davidovi scházely potřebné zkušenosti (mimochodem, oba jezdci nepoužívali bič, Kalčík ovšem z důvodu trestu), nicméně i tak zajel trenérův syn v šestnácti letech vynikající dostih. Rekordem na střední vzdálenosti potěšila i
Polárka, Taře se naopak metry navíc nelíbily a navzdory rovněž zlepšenému traťovému maximu doběhla bez dotace šestá.
 
30-08-2007 l Trenér vítězný v Novém Tekově
 
Po bezmála dvou letech se trenér opět dočkal vítězství v sulce. Na dráze ve slovenském Novém Tekově dovedl k prvnímu místu v Cene Trotting Slovakia čtyřletého valacha Pat du Billona, na jehož přípravě letos spolupracuje se stájí Trotting Centre Vlky manželů Follaufových.

V rámci novotekovského mítinku startovala se střídavým úspěchem i naše zástupkyně
Polárka. První rozjížďku prémiového heatu čtyřletá dcera Air Stepa po chybě pouze dokončila na poslední pozici, ve druhé pak koncentrovaným výkonem vybojovala třetí dotaci a v celkovém součtu obou jízd skončila pátá.
 
29-08-2007 l Air Rocket se vrací do tréninku
 

Nejrychlejší kůň v našem tréninku Air Rocket se začal připravovat k návratu do dostihů. Kariéru sedmiletého valacha přerušilo před rokem opakované zranění šlachy na přední noze, do té doby ze 36 startů devětkrát zvítězil, v 18 se umístil a s dosaženým časem 1:15,1 mu patří druhé místo v rekordních tabulkách mezi českými odchovanci na tuzemských drahách za Henri Hammeringem. Pokud bude rekonvalescence pokračovat podle předpokladů, měl by se Air Rocket znovu zapojit do dostihového provozu začátkem sezóny 2008.

28-08-2007 l Tara Skree napodobila Polárku
 
V progresivním trendu Air Stepových dcer, nastoleném naposledy především Polárkou, pokračovala po letní přestávce i Tara Skree. Do Velké Chuchle jsme vyrazili netradičně den po víkendu a v Prix Hippodrome Amiens pro ziskově nejslabší třídu klusáků se naše zástupkyně probojovala už na stupně vítězů. Pod vedením trenéra nestačila "Tara" pouze na vítězného Evropa Expresse, syna slavné Evropy Osteo, který klusal daleko před ostatními ve své vlastní dimenzi, zbytek konkurence včetně favorita Quadira však nechala s přehledem za sebou. Nový osobní rekord klisny má nyní hodnotu 1:25,5, což oproti minulému startu znamená zlepšení o téměř pět vteřin na kilometr.      

Naopak bez platného doběhu zůstává po pondělním vystoupení v Prix Hippodrome Vincennes tříletý benjamínek
Winterboy. Holandský hřebec se již zotavil ze zranění kopyta, nicméně stále přetrvávají jeho problémy s klusem, kvůli nimž se zatím nedokáže plnohodnotně zapojit do dostihového provozu.
 
17-06-2007 l Polárka překvapila Chuchli
 
Sobotní mítink ve Velké Chuchli přinesl řadu nečekaných doběhů a aktérkou jednoho z nich byla i naše zástupkyně Polárka. Čtyřletá dcera Air Stepa  reprezentující sponzorskou stáj Kovoplazma s.r.o. se konečně dokázala naplno soustředit na svůj výkon, což ve výsledku znamenalo druhé místo v Ceně Mickey B a především nový, o více než pět vteřin zlepšený osobní rekord 1:20,4. K prvnímu vítězství kariéry přitom chyběly Polárce jen dvě délky, o které poté, co strávila na vedoucí pozici téměř celou trať, prohrála v cílové rovině s favorizovaným Mr. Aletem.
 
Polárčin spolucestovatel Winterboy se nakonec na dráze vůbec neobjevil, vzhledem k akutnímu zranění veterinář jeho start v Ceně Rialto de l´Aron nedoporučil. Klusácká sezóna má nyní na programu letní přestávku, ve Velké Chuchli pokračuje 14. července.
 
10-06-2007 l Tara Skree poprvé bodovala
 
Na samém konci sobotního chuchelského programu, v Ceně Biofaktory pro začínající klusáky bez finančního zisku, se letos podruhé postavili vedle sebe na start trenér a syn v sulkách Air Stepových dcer Tary Skree a Paris.

Zatímco minule se více dařilo Davidovi, tentokrát se s 2180 metrů dlouhou tratí lépe vypořádala Jaroslavem vedená Tara Skree a při svém druhém vystoupení v kariéře získala dotaci za čtvrté místo. Paris výsledkovou listinu uzavřela.
 
03-06-2007 l V Chuchli dvakrát s diskvalifikací
 
Ani jednomu ze dvou našich zástupců se při sobotním mítinku ve Velké Chuchli nepodařilo dostat platně do cíle. Letos poprvé startující Polárka předváděla v Ceně Sdružení Viktoria solidní výkon, zacválání u distance ale poslalo klisnu z dotované pozice mimo hru. Tříletý Winterboy zvládl své druhé
dostihové vystoupení bez většího zaváhání, nicméně rychlostí zatím zkušenějším soupeřům v Ceně Elittloppu nestačil.
 
13-05-2007 l Winterboy debutoval diskvalifikací
 
V rámci sobotního mítinku ve Velké Chuchli si odbyl seznámení s dráhou náš zástupce Winterboy. Tříletý Holanďan se napoprvé prezentoval silně začátečnickým projevem a už před startem Ceny Auto Jarov s. r. o. měl trenér plné ruce práce se zvládnutím hřebcova temperamentu. Po několika cvalových pasážích pak Winterboy doběhl do cíle daleko za soupeři s výrokem "DD".


»zvětšit  
 
09-05-2007 l Kitty Royal porodila klisnu
 
O radostnou událost v naší stáji se postarala klisna Kitty Royal. Odchovankyně Heinricha Platvoeta v majetku Jaroslava Dobrovolného porodila v noci na středu svého šestého potomka - ryšavou klisničku po italském hřebci Uronometro. Matka i dcera se těší dobrému zdraví, budoucí reprezentantka Stáje Roddenberry dostala na počest jednoho ze spolumajitelů zatím neoficiálně jméno Kýza Skree.
 
09-05-2007 l Winterboye čeká debut
 
Dostihový debut čeká tuto sobotu ve Velké Chuchli hřebce Winterboye. Tříletá akvizice Stáje Roddenberry, zakoupená na dražbě ročků v holandské Wolveze, figuruje na startovní listině Ceny Auto Jarov s.r.o. na 2180 metrů, proti sedmi soupeřům seznámí nováčka s dráhou trenér.
 
30-04-2007 l Trenér v Bratislavě: Pat a pád
 
Kuriózní situací se šťastným výsledkem skončilo angažmá trenéra coby nájemního jezdce v Bratislavě. Krátce po startu Ceny Rajon Jeta se Jaroslav Dobrovolný nedobrovolně ocitl na zemi po pádu ze sulky temperamentního valacha Pat du Billona, načež se kolem něj přehnal zbytek pole.

Z ošemetně vyhlížejícího incidentu naštěstí vyvázl jen s oděrkami, stejně tak dorazil do stáje bez újmy i čtyřletý francouzský rodák ve službách manželů Follaufových.
Trenér si pak mohl spravit chuť v následujícím dostihu, ve kterém dovedl pro Stáj Moravia ke třetímu místu klisnu Ann Victory.

Video z Ceny Rajon Jeta (www.trotting.sk)


»zvětšit 
 
30-04-2007 l Tara Skree a Paris zahájily v Chuchli
 
Poslední dubnovou sobotu vstoupila do letošní sezóny v Praze-Velké Chuchli i naše stáj prostřednictvím klisen Tary Skree a Paris. Prvně jmenovaná ze čtyřletých dcer Air Stepa absolvovala v Ceně debutantů na 1670 metrů životní premiéru a sázející zaujala před startem svým projevem natolik, že pasovali urostlou tmavou hnědku do pozice favoritky.

V samotném dostihu však měla Tara Skree pod vedením Jaroslava Dobrovolného problémy s klusem a cílem proběhla s větším než povoleným odstupem od vítěze, znamenajícím diskvalifikaci. Lépe si vedli
trenérův syn David s Paris, kteří při druhém společném vystoupení dlouho atakovali dotovaná umístění a nakonec finišovali šestí v kilometrovém čase 1:27,1. Oba si tak zapsali první platný výsledek v krátké kariéře.
 
28-02-2007 l Tréninková listina beze změn
 
Pro sezónu 2007 registrujeme na tréninkové listině stejně jako vloni pět koní. Domovskou Stáj Skree bude reprezentovat trojice čtyřletých dcer našeho plemeníka Air Stepa - Polárka, Paris a dosud nestartující vlastní odchovankyně Tara Skree. Pro Stáj Roddenberry připravujeme tříletého Winterboye, v tréninku zůstává i sedmiletý Air Rocket, který však zřejmě celý letošní rok kvůli zranění vynechá.
 


Archiv:
2016
2015
2014
2013

2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006