10-11-2008 l Blátivý konec sezóny nám svědčil
 

Za nefalšované podzimní plískanice skončila ve Velké Chuchli letošní klusácká sezóna. My jsme vyslali ze Střelic naposledy do akce kompletní čtveřici našich svěřenců a v extrémních podmínkách se jim dařilo skvěle - čtyřletý Winterboy svůj dostih vyhrál, o rok starší Gigant Stursk a Polárka vybojovali shodně druhá místa.
 
Že
Winterboyovi bláto opravdu svědčí, ukázal už při svém dosud jediném vítězství 19. dubna. V Prix d´Ami Benoit zdolal na oblíbeném povrchu coby jeden z outsiderů kvalitní konkurenci, včetně elitních tříletků Ykory a Önas Bismarcka, nad nímž s podporou trenéra získal tradičně silným finišem převahu tří čtvrtin délky v tempu 1:21,7/2180 metrů.

K mnoha překvapením sobotní derniéry patřil i výkon
Gigant Sturska, kterému se po příchodu ze Švédska zatím nevedlo podle představ. Trenér využil na startu Prix de Societe du Cheval Francais výhodu základní mety a krok s ním udržel pouze Mykola Volf v sulce Ecole de Paris. Ta v cílové rovině utekla Gigant Sturskovi (1:21,9/1670) o pět délek, zbytek soupeřů zůstal daleko zpět.

Vystoupení
Polárky pro nás mělo speciální náboj, v případě prvenství se totiž David mohl stát šampiónem žákovských jezdců. Prix d´Ami Narayan se dlouho vyvíjela nadějně pod Polárčinou taktovkou, proti byl však nakonec lehce dominující Uspride Limburgia s Jiřím Balcarem. Zatímco Davidovi tak kýžený bodík unikl, Balcar pro sebe touto výhrou rozhodl amatérský šampionát.

Bez dotace zůstal z našeho kvarteta pouze Air Rocket, veterána ovšem čekal velmi těžký vrchol sezóny. Kromě výkvětu českých odchovanců v Breeder´s Crownu pětiletých a starších se musel vypořádat i s distancí 2180 metrů, kterou běžel naposledy před čtyřmi lety. Většinu trati proto Air Rocket šetřil síly vzadu pole, jeho zrychlení pak stačilo na vzdálenou šestou pozici (1:21,4).

Na závěr trochu statistiky: Celkem odběhli v sezóně 2008 námi připravovaní koně 38 dostihů s bilancí čtyř vítězství a 20 umístění, na dotacích vydělali 89.600 korun. Dvě výhry
Winterboye a jedna s Air Rocketem řadí Jaroslava v šampionátu profesionálních jezdců na desátou příčku, David je díky Polárce druhý mezi žáky. K cenným úspěchům řadíme i páté místo Winterboye v klasickém Saint Legeru.
  

03-11-2008 l Air Rocket po třech letech vyhrál
 

Dlouhá rekonvalescence Air Rocketa se vyplatila, náš nejrychlejší svěřenec, jehož kariéru zastavilo zranění šlachy, je zase připravený vyhrávat dostihy. Ve Velké Chuchli se prosadil k vítězství na pátý pokus po červencovém návratu a poprvé od září 2005.

Úspěšný comeback korunoval osmiletý valach v Ceně The Generals Wish na 1670 metrů proti sedmi soupeřům, z nichž nejvíc hrozila silným finišem Havana. Třetí letošní prvenství pro naší stáj ubránil Air Rocket s podporou
trenéra o půl délky v kilometrovém čase 1:18,4.

Na výraznější výsledek naopak zatím čeká nováček
Gigant Stursk, který si v sobotu poprvé vyzkoušel pražský ovál. Stejně jako v Mariánských Lázních působil nedávno dovezený Švéd unaveným dojmem a Cenu I Can Fly Diamant dokončil výkonem 1:20,7/2180 metrů jako poslední.

David coby student Střední školy dostihového sportu a jezdectví a držitel žákovské licence odjezdil v rámci výuky Witenda, "učilištní" valach byl ale jasným outsiderem Listopadového handicapu bez šancí na přední umístění. Pod Davidovým vedením alespoň dostih platně dokončil, byť se nevyhnul cválání.
  

27-10-2008 l Winterboy se dočkal umístění v klasice
 

Na samý závěr klasické kampaně Winterboy přece jen dosáhl výsledku, jaký jsme od něj před sezónou očekávali. V posledním z dostihů Trojkoruny, vytrvaleckém Saint Legeru společnosti Hypokramed na 2715 metrů, finišoval holandský hřebec jako pátý a připsal si své první umístění na nejvyšší scéně.

Trenér vedl Winterboye v průběhu dostihu velmi aktivně, po úvodním kole se zařadil vedle lídra Wine and Bluese a ze druhé stopy tlačil na tempo, které se favorité snažili spíše brzdit. V předposledním oblouku sice nezachytil nástup soupeřů a propadl se na chvost pole, dokázal se ale ještě znovu vzepnout k vynikajícímu finiši. Cílem
Winterboy proklusal necelých devět délek za vítězným Loverem v čase 1:21,1.

Bez dotace nezůstala ani naše druhá zástupkyně v rámci chuchelského mítinku
Polárka. Tu přivedl její stálý partner David v Ceně zdravotní techniky Hypokramed ke třetímu místu, výsledek ovšem mohl být ještě lepší, kdyby se klisna 400 metrů před cílem nedopustila na vedoucí pozici cvalové chyby. V té chvíli Polárce utekla dvojice koní a přes rychlé srovnání a dobrý závěr už se stihla jen přiblížit vítězi na půldruhé délky (km. čas 1:20,3).
 

20-10-2008 l Další nováček v tréninku: Sir Viking
 

Krátce po Gigant Sturskovi přibyl do našeho tréninku další nový kůň. Je jím tříletý valach s rakouským suffixem Sir Viking, odchovaný a dosud připravovaný ve stáji Moravia Agro Ladislavem Vojáčkem, pod jehož vedením zatím absolvoval pouze čtyři starty se ziskem jednoho umístění a maximálním výkonem 1:25,9. Sir Vikinga angažovalo sdružení majitelů Roddenberry Syndicate namísto Winterboye, kterého jsme odkoupili a od listopadu bude reprezentovat naší domovskou Stáj Skree.
 

20-10-2008 l Poprvé v Mariánských Lázních
 

Za dalšími starty cestovali naši svěřenci přes celou republiku až do západočeských Mariánských Lázní. Tamní plochodrážní stadion, který byl původně vybudován k dostihovým účelům, hostil klusáky opět po roce, my jsme vyzkoušeli levotočivý ovál poprvé.

Zmíněnými cestovateli byli reprezentanti Roddenberry Syndicate Winterboy a Gigant Stursk, který absolvoval tuzemskou premiéru po stěhování ze Švédska. V Ceně společnosti JS Konsorcium doklusal třetí poté, co odvodil většinu trati a v závěru nestačil na dvojici The Generals Wish-Mishano. Na mílové distanci přitom dosáhl kvalitního kilometrového času 18,7.

Přestože Winterboy na levou ruku nikdy dostih neběžel, právě tento směr zatáček Holanďanovi vyhovoval víc než pravotočivá Chuchle. Po prvním kole Ceny společnosti EVIONS zaútočil ze zadních pozic a silným finišem zdolal i favorita Rob de Picanese, na poslední pobídku trenéra však bohužel zareagoval cvalem. Cílem procválal i jeho soupeř, a tak vítězství doslova spadlo do klína Václavu Chaloupkovi v sulce Sije Misi.
 

05-10-2008 l Nový kůň v tréninku
 

Náš tréninkový úsek se začátkem října rozrostl o nové jméno. Ze Švédska přicestoval pětiletý valach Gigant Stursk, zakoupený majitelem Petrem Kyzlinkem ve stájích nedaleko Malmö. Dosavadní svěřenec trenéra Johana Lejona startoval v 21 dostizích, jednou vyhrál, osmkrát se umístil a vyklusal osobní rekord 1:14,5. Na českých drahách bude reprezentovat sdružení vlastníků Roddenberry Syndicate.
 

29-09-2008 l Dvakrát nevydařená sobota
 

Z osmnáctého mítinku této sezóny vyšli naši zástupci naprázdno. Čtyřletý Winterboy se po Derby vracel mezi soupeře své kategorie a do Ceny Znovín Znojmo nastupoval jako favorit, po nepříznivém průběhu se však nedostal přes sedmé místo.

Osudným se
Winterboyovi stal pomalejší start, v plně obsazeném poli totiž trenér těžko hledal volnou cestu mezi cválajícími koňmi a během prvního kola nabral na vedoucí skupinu ztrátu, kterou už nebylo v silách hřebce dohnat. Do cíle dorazil osm a půl délky za vítězem v kilometrovém čase 1:22,2.

Vystoupení
PolárkyHandicapu Eurokoberce skončilo ještě dřív, než skutečně začalo. Klisna poprvé zkoušela dostih s rozdílnou metráží a startovní manévr z otočky nezvládla bez cvalu, který se David marně snažil korigovat před diskvalifikací. Polárka tak zaznamenala první nulový výsledek od července po šňůře šesti dotovaných umístění.
 

15-09-2008 l Forma Air Rocketa opět výš
 

Další potěšitelný vzestup k bývalé výkonnosti předvedl náš nejstarší svěřenec Air Rocket, navracený do provozu po dvouleté přestávce. Při svém čtvrtém letošním vystoupení znovu bodoval druhý místem, tentokrát už ale ztrácel na  vítězku Ecole de Paris jen délku a půl.

V Prix de Victor Hugo na oblíbené distanci 1670 metrů útočil
trenér s Air Rocketem netradičně ze zadních pozic a účinným zrychlením v závěru dostihu jako jediný alespoň symbolicky zahrozil favorizované klisně. Také výsledný čas 1:17,1 je letos maximem osmiletého valacha.

Na dotované umístění, od července už šesté v řadě, dosáhla rovněž Davidem vedená
Polárka. S výdělkem ovšem roste Air Stepově dceři i konkurence, a tak jí ani druhý nejlepší výkon kariéry - 1:20,0 - nestačil v Prix de Albert Camus na trojici progresivních tříletků v čele s Horou Venus, které Polárka podlehla o více než 10 délek.
 

08-09-2008 l Triumf holandských "W", ne však Winterboye
 

Letošní  České klusácké derby přineslo štěstí těm majitelům, kteří angažovali své naděje na dražbě Unitrot v holandské Wolveze. Odtud putovali do Česka hned tři aktéři vrcholné zkoušky, včetně našeho Winterboye, ten však úspěšný jako vítěz Walkie Talkie a druhý Wine and Blues nebyl.

Walkie Talkieho přivedl k triumfu "lovec" vavřínových věnců Jaromír Kotásek, v jeho sulce získal tuto trofej posedmé z dosavadních šestnácti ročníků. Kromě správné volby při aukci a trenérského i jezdeckého umění pomohla Kotáskovi také obrovská smůla favorita Wine and Bluese.

Polobratr
Winterboye si pár dní před startem přivodil v boxu zranění a místo očekávaného defilé výjimečného koně majitel Zdeněk Škobis řešil, zda vůbec do Derby nastoupit. Nakonec se Wine and Blues popral s indispozicí statečně, většinu trati vedl, ale ve finiši Walkie Talkiemu o délku podlehl.

Winterboy bohužel nenapodobil výkon z kvalifikace, kde porazil pět soupeřů, ve finále na něj zbylo až desáté, poslední místo. Naše šance zhasly v oblouku tři čtvrtě kola před cílem, v těchto fázích začal mít hřebec potíže s čistotou akce a po několika dalších metrech se rozcválal.

Chyba přitom přišla v momentě, kdy si trenér výrazně vylepšil pozici a ze zadní části desetihlavého pole posunul
Winterboye až na úroveň vedoucích koní. Ztráta se pochopitelně dohnat nedala, a tak reprezentant stáje Roddenberry Syndicate nejdůležitější dostih kariéry pouze dokončil v čase 1:21,7.

V rámci pražského derby-mítinku se do boje vydala i
Polárka a s Davidem za opratěmi znovu prokázala, že se stává spolehlivou a užitečnou klisnou. Během prázdnin neodešla z dostihů ani jednou bez dotace, tentokrát prodloužila sérii čtvrtým místem ve Velké ceně Chance a navíc si časem 1:19,6 vyklusala kvalitní osobní rekord.

Záznam přenosu České televize z derby-mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Winterboye a Polárky, si můžete prohlédnout zde.
 

25-08-2008 l Jdeme do Derby
 

Jen osm stájí se může pochlubit účastí v letošním Českém klusáckém derby. Budeme mezi nimi i my prostřednictvím Winterboye. Právo postavit se na start nejvýznamnějšího dostihu sezóny, který může klusák běžet pouze ve čtyřech letech, potvrdil náš zástupce v kvalifikační rozjížďce.

O desetičlenné finále se letos ucházel shodný počet kandidátů, a tak k postupu stačilo rozjížďku platně dokončit. To se
Winterboyovi s trenérem bez problémů podařilo a nad plán přidali jako bonus i velmi lichotivé páté místo, které zajišťuje startovní pozici v první řadě za automobilem.

S číslem jedna vyrazí do Derby podle očekávání fenomén mezi vrstevníky Wine and Blues majitele, trenéra a jezdce Zdeňka Škobise, vítězství ale uhájil po boji o pouhé čtyři tisíciny před Walkie Talkiem s šestinásobným držitelem modré stuhy Jaromírem Kotáskem.

Oba hřebci se stejně jako
Winterboy narodili v Holandsku, s favoritem navíc našeho svěřence spojuje i řada dalších okolností. Synové Francouze Echa pocházejí od téhož chovatele, zakoupeni byli na stejné dražbě a do Česka dokonce putovali v jednom vozíku. Teď se znovu setkají v životním klání...

Trenér pojede České klusácké derby posedmé, zatím jediný triumf slavil v roce 1994 se švédským hřebcem Jades Idealem, pět let poté dovedl ke druhému místu českého odchovance Gáj Skala. O tom, jak dopadne 16. ročník, se ve Velké Chuchli rozhodne v sobotu 6. září. Držte nám palce!

Startovní listina Českého klusáckého derby

(2180 metrů, autostart, 400.000 korun):

1. WINE AND BLUES(NL), 2. WALKIE TALKIE (NL),
3. LOVER(D), 4. PETTITE PRIVÉE, 5. WINTERBOY(NL) (jezdec a trenér Jaroslav Dobrovolný, stáj Roddenberry Syndicate), 6. MR ALET, 7. COWAY(D),
8. SPEED LOBELL(D), 9. SKYLINE(D), 10. WELL CHIPPED(D).


»zvětšit 
 

25-08-2008 l Air Rocket už jen místo od výhry
 

Dobrý výkon Winterboye podpořil také jeho stájový kolega v barvách Roddenberry Syndicate Air Rocket. Osmiletý rekonvalescent se pozvolna dostává do formy a v Ceně Tipsportu na 1670 metrů už byla nad jeho síly jen jediná soupeřka, tříletá hvězda Jenny Mc Murtie, které podlehl o devět délek při tempu 1:18,2.
 

17-08-2008 l David s Polárkou podruhé vítězní!
 

Výborná letní forma poprvé v této sezóně vynesla Polárku na nejvyšší příčku. Pětiletá reprezentantka stáje Kovoplazma s.r.o. opanovala ve vítězném tandemu s Davidem Prix de Louis de Funes na 1670 metrů, oba přitom dosáhli druhého triumfu ve svých kariérách.

Sobotnímu mítinku v Chuchli silně nepřálo počasí,
Polárce však ani trochu nevadilo. Zatímco se soupeři více či méně potýkali s rozbahněnou dráhou, naše klisna se s jistotou pohybovala blízko čela dostihu a razantním nástupem v posledním oblouku setřásla všechny zbylé pronásledovatele.

V cíli rozhodčí naměřili
Polárce náskok půldruhé délky a kilometrový čas 1:22,7. Před podkovu se jako vítězka postavila znovu po deseti měsících, tehdy byl ovšem v její sulce Jaroslav. Téměř stejně dlouho čekal i David od prvního úspěchu s Tarou Skree, vedle Polárky druhou následnicí našeho plemeníka Air Stepa, která dokázala vyhrát dostih.


»zvětšit (foto: Trot Centre Alet
 

11-08-2008 l Další bronz Polárky
 

Po třech týdnech si Polárka ve Velké Chuchli zopakovala třetí místo, tentokrát na mílové distanci. Davidem podporovaná klisna útočila v plně obsazeném poli Ceny Romelus Way ze zadních pozic a po dobrém finiši zaostala za vítězem o pět délek, vyklusala přitom svůj nejrychlejší letošní čas 1:20,9.

Také Air Rocket navázal na červencový comeback opět dotovaným doběhem, byť čtvrtá pozice v Ceně Ifetayo (1670 metrů) byla zároveň poslední. Z původních pěti soupeřů totiž Air Rocketovi zůstali pouze tři, zato však velmi kvalitní, a náš veterán s nimi udržel krok jen do závěrečného oblouku (km. čas 1:19,0).
 

31-07-2008 l Winterboy mezi elitou neuspěl
 

Náš čtyřletý zástupce Winterboy změřil ve středečním hlavním dostihu síly s elitou ročníku, o žádné pozitivní překvapení se ale nepostaral. Potvrdily se totiž přetrvávající zdravotní potíže, které hřebci stále brání podávat optimální výkony.

Letní cenu čtyřletých JS konsorcium na 2180 metrů lehce vyhrál top-favorit Wine and Blues,
Winterboy doklusal na opačném konci pole se ztrátou více než 30 délek za suverénem, s nímž má kromě holandského suffixu společného i otce Echa.

Pomalé tempo diktované zpočátku vítězem
Winterboy akceptoval, ve druhém kole už pak těžko stíhal zrychlující soupeře a o kontakt nadobro přišel zacváláním v zatáčce před cílem. I s chybou zvládl poslední kilometr za 1:16,7 (celkově 1:21,2), na famózních 1:12,2 v podání Wine and Bluese to ovšem zdaleka nestačilo.  
 

24-07-2008 l Polárka třetí, Winterboy rekordně
 

Dvě finanční prémie ze dvou startů vytěžili naši zástupci ve Velké Chuchli. Blýskla se zejména Polárka, která pod vedením Davida inkasovala za výkon 1:22,5 na střední trati Ceny La Manche třetí honorář a vyrovnala tak svůj nejlepší výsledek této sezóny z dubna.

Winterboy s trenérem  absolvoval v Ceně Paříže bezchybně přípravu na Letní cenu čtyřletých, která ho čeká už následující středu, a také zásluhou kvalitní konkurence si na mílové distanci o půldruhou vteřinu vylepšil osobní rekord na hodnotu 1:19,2.  Do cíle přitom dorazil pátý.
 

17-07-2008 l Air Rocket se úspěšně vrátil
 

Na den přesně po dvou letech (naposledy 16. 7. 2006 v rakouském Badenu) se znovu postavil na start dostihu náš nejlepší svěřenec Air Rocket. Cena sázek na e-dostihy měla být pro valacha především testem, jak se dokáže zapojit do provozu po dlouhodobém léčení zraněné nohy.

A z tohoto pohledu dopadl návrat na chuchelský ovál velmi dobře, výsledkově dokonce předčil  očekávání. Air Rocket od úvodu ukazoval, že ani v osmi letech neztratil ze své rychlosti, a i když mu v cílové rovině proti rozběhaným soupeřům zatím scházely síly, finišoval blízko vítěze pátý v tempu 1:18,0.

Stejné umístění vybojovala i
Polárka, kterou v Ceně Teleservis na 1670 metrů vedl David. Také klisna se podobně jako Air Rocket většinu trati podílela na tempu, slábnout však začala už v závěrečném oblouku a její výkon 1:22,7 na udržení kontaktu s první čtveřicí nestačil.

Záznam přenosu České televize ze středečního mítinku, včetně dostihu Air Rocketa, si můžete prohlédnout zde.
 

17-07-2008 l Tara Skree na prodej
 

V sekci Prodej vám nabízíme pětiletou klusáckou klisnu Tara Skree, vhodnou jak do dostihového sportu, tak k rekreačnímu ježdění. V případě zájmu nás prosím kontaktujte.
 

16-06-2008 l Kolize a vzpurný Winterboy
 

Klusácká sezóna 2008 má za sebou první polovinu a bilanci stáje mohli v kláních posledního mítinku před měsíční přestávkou vylepšit Polárka a Winterboy. Bohužel se nezdařilo, jako už letos několikrát se naši svěřenci potýkali s nervozitou ať už vlastní, či ostatních účastníků dostihů.

Polárčino dobře rozehrané vystoupení v Ceně herců divadel pražských dospělo k nepříjemném rozuzlení, při němž šlo víc o zdraví než samotný výsledek. Na začátku cílové roviny totiž jeden z vedoucích koní v těsném chumlu zacválal, jeho jezdkyně ho proti pravidlům i zdravému rozumu vzala zpět a zabrzdila vedle běžící Polárku, načež následoval karambol dalších aktérů. Za této situace jsme nakonec mohli být rádi, že Polárka s Davidem vyvázli "jen" s diskvalifikací...

Nad
WinterboyemCeně společnosti Omega opět nevyhráli konkurenti, ale jeho vlastní psychika. Tentokrát si postavil hlavu už při rozjezdu startovacího auta a než trenér přiměl vzdorujícího hřebce ke správnému chodu, mizelo pole nenávratně za obzorem. Po osamocené stíhací jízdě pak Winterboy dorazil do cíle na předposledním osmém místě v nic neříkajícím kilometrovém čase 1:22,9.
 

08-06-2008 l Winterboy se vrátil za peníze
 

Po měsíčním odpočinku se Winterboy vrátil do oběhu pátým místem v Prix de Haras Monmirel, kvalitně obeslaném testu na 2180 metrů.

Se šesti soupeři, mezi nimiž bylo i několik aspirantů klasických dostihů, náš čtyřletek navzdory tréninkovému výpadku zdatně držel krok a tradičním zrychlením ve druhém kole dokonce atakoval dvojici favoritů Well Chipped-Instant Diamant, než přišla cvalová vsuvka, která ho odsunula nejméně o dvě pozice v konečném pořadí.

Výkonem 1:20,7 vyrovnal
Winterboy svůj osobní rekord, dosažený vloni také na střední trati a rovněž s chybou.
 

02-06-2008 l Polárka s diskvalifikací
 

Čtvrté letošní vystoupení Polárky, která byla jedinou naší akvizicí v rámci poslední květnové soboty ve Velké Chuchli, skončilo diskvalifikací. Slibně rozběhnutý dostih pod vedením Davida se začal měnit v nezdar půl kola před cílem Ceny Dopravních podniků hl. m. Prahy, když klisna při zrychlování z průběžné třetí pozice neudržela klus, stejnou chybu pak opakovala v cílové rovině.
 

19-05-2008 l Kitty Royal má hříbě
 

Kitty Royal přivedla v noci z 9. na 10. května na svět svého v pořadí sedmého potomka. Novorozená klisnička pochází z prvního spojení německé odchovankyně, trénované kdysi u nás a později reprezentované na dráze klusáky Kitty Misi, Korádo Misi a Korzár Misi, s naším plemeníkem Air Stepem. Ten se tak po Paris, Polárce a Taře Skree i napočtvrté stal otcem dcery. 
 

12-05-2008 l Svátek nebyl svátkem
 

Sváteční májové odpoledne ve Velké Chuchli určitě nepatřilo k těm, na které budeme v letošní sezóně vzpomínat nejraději. Z dvojice našich koní Polárka alespoň získala peněžní ohodnocení, starosti nám nadělal především Winterboy.

Pětiletou reprezentantku stáje
Kovoplazma s.r.o. vedl v Ceně Kámen Zbraslav na 1670 metrů David a dlouho to vypadalo, že by mohli útočit na přední umístnění. Klisna po aktivním průběhu zavedla pole do roviny, za distancí ale slábla a podlehla závěru hned čtyř soupeřů.

Winterboy, který se po minulém vítězství měl chystat na Velkou jarní cenu čtyřletých, se protrápil do cíle Ceny Dopravních podniků hl. m. Prahy daleko poslední, podle trenéra na něm byly patrné známky zdravotních potíží. Místo prvního klasického vrcholu tak zřejmě hřebce čeká odpočinek.

Náladu nevylepšilo trenérovi ani další angažmá v sulce úřadujícího derby-vítěze Sir Gilla. Svěřenec Jaromíra Kotáska se v Ceně Tillherra JS Konsorcium opět zkoušel prosadit do společnosti elitních českých klusáků, jeho šance tentokrát skončily zacváláním už v prvním oblouku.
 

28-04-2008 l Polárka třetí, ale...
 

Třetí místo Polárky a osobní rekord Tary Skree, to jsou pozitiva, s nimiž jsme se vraceli z posledního dubnového mítinku ve Velké Chuchli. Spokojenost však kazí situace v Polárčině dostihu, která zabránila naší klisně poprat se o ještě lepší výsledek.

Onen nešťastný moment se odehrál krátce po startu Prix de Gobernador, když jeden ze soupeřů, Mykola Volf v sulce Whitelgold, krotil svou cválající partnerku a v rozporu s pravidly přitom zkřížil cestu
Polárce. Ta se následkem kolize rovněž rozcválala a ztracené metry už dohnat nemohla.

Vítězství i díky tomu získala další Volfova svěřenkyně Queda,
Polárka finišovala o necelých deset délek zpět v kilometrovém čase 1:21,8. Bohužel, nebylo to letos poprvé, co se trenér setkal s nepříliš gentlemanskou jízdou několikanásobného šampióna, podobnou zkušenost má z března i Tara Skree...

Druhá z
Air Stepových dcer měřila v Prix de First de Retz síly s dosud  nejsilnější konkurencí své kariéry. Na dotované pozice sice nestačila (6.), zásluhou rychlého dostihu si ale o téměř tři sekundy vylepšila dosavadní maximum na hodnotu 1:20,4, a vyrovnala tak stájovou kolegyni Polárku.
 

21-04-2008 l Také Winterboy už umí vyhrávat
 

Náš nejmladší svěřenec Winterboy už není jen věčně nespolehlivým talentem, jak se o něm v klusáckých kruzích často hovoří. Po bezchybném výkonu v sobotní Ceně Biofaktory konečně protrhl sérii nezdarů a prezentoval se jako kůň schopný vítězit.

Zatímco předchozí dva letošní starty zakončené diskvalifikací běžel
Winterboy na krátké trati, tentokrát absolvoval ve Velké Chuchli 2180 metrů, a právě prodloužení vzdálenosti šlo synovi špičkového francouzského vytrvalce Echa k duhu.

Trenér si totiž mohl dovolit opatrný začátek a celý úvodní kilometr nechal Winterboye klusat v klidu za polem. Do dění se zapojil poprvé před tribunami, kde objel většinu soupeřů a usadil se blízko lídrů, rozhodující útok ale přišel až v cílové rovině.

Za distancí čtyřletý holandský rodák akceleroval a jistě rozdílem délky zdolal o rok mladšího favorizovaného hřebce Love is the Price, ostatní koně zaostali již výrazněji. Kilometrový čas 1:21,2 sice patří k průměrným, nicméně druhý okruh na těžké dráze zvládl
Winterboy tempem 1:18,8.

Jeho premiérový triumf zachytily i kamery České televize, která na kanálu ČT4 odvysílala obsáhlý záznam mítinku, a komentátor Marek Svačina se k ambicím reprezentanta stáje Roddenberry Syndicate vyjádřil lichotivě. "Rychlost v sobě rozhodně má a talentu má také dost," glosoval po doběhu Svačina.

Přestože
trenér přivezl ze Střelic pouze Winterboye, do akce se dostal ještě jednou, a to dokonce v hlavním klání odpoledne. Pro kolegu Jaromíra Kotáska provedl Cenou Flinta úřadujícího derby-vítěze Sir Gilla, který debutoval mezi elitou českých klusáků. Výsledkem této spolupráce bylo navzdory vynikajícímu finiši čtvrté, poslední místo.
 

06-04-2008 l V Chuchli s trojicí, ale bez umístění
 

Hned trojici svěřenců jsme vyslali do klání v rámci druhého klusáckého mítinku ve Velké Chuchli, ani jednomu z nich se však nepodařilo dosáhnout cíle na dotované pozici. O jedno místo zaostala za penězi Tara Skree následovaná Polárkou, Winterboy se letos i napodruhé nevyhnul diskvalifikaci.

Pětileté dcery našeho plemeníka
Air Stepa nastoupily proti sobě a dalším sedmi soupeřům v Prix de Kesaco Phedo na 2180 metrů. Více vidět, zejména v prvním okruhu, byla již rozběhaná Tara Skree s Jaroslavem v sulce, postupně jí ale docházely síly, zatímco Davidem vedená Polárka (25,7) se při sezónním debutu zdržela cváláním a bez šancí dokončila dostih jako osmá, o dvě místa
za Tarou (25,2).

Nadějný, ale stáje ještě dosti nespolehlivý čtyřletek
Winterboy zatím na jaře předvádí to horší ze svých vlastností, po minulé galopádě v cílové rovině tentokrát trenérovi vypověděl poslušnost už krátce po startu, a protože cválal déle než 100 metrů, museli ho rozhodčí znovu potrestat diskvalifikací. Zajímavostí je, že stejného prohřešku se dopustili čtyři ze sedmi účastníků Prix de Gigant Neo, včetně favorita Mr. Aleta.
 

30-03-2008 l Tara Skree na úvod třetí
 

Ve Velké Chuchli odstartovala uplynulou sobotu nová klusácká sezóna a z naší stáje se hned napoprvé zapojili do bojů pětiletá Tara Skree a o rok mladší Winterboy. Výsledkově lépe si počínala klisna, která s podporou trenéra obsadila solidní třetí místo v Ceně společnosti Akuterm na 1670 metrů.

Tara Skree se rychle propracovala desetičlenným polem k vedoucím koním, v předposledním oblouku ji však jeden ze soupeřů nepříliš korektní jízdou vytlačil do vnější stopy, čímž vypadla z rytmu a zaostala o několik délek. Bez nároku na vítěze Advokáta JS pak svedla úspěšný duel s Iceman Aletem o třetí dotaci, vyklusala přitom kilometrové tempo 1:23,8.

Do klasických dostihů připravovaný
Winterboy se na úvod letošní kampaně předvedl ve velmi dobré formě a prakticky celou trať měl trenér vývoj Ceny společnosti Micronix pod kontrolou, v závěrečné fázi zrychlil a zdálo se, že hřebec snadno míří za svou první výhrou v kariéře. Náhlý zlom přišel na začátku roviny, kde Winterboy ztratil koncentraci, zacválal a do cíle dorazil sice nejdříve, ale již diskvalifikovaný.
 

25-02-2008 l Do sezóny se čtveřicí klusáků
 

Čtveřici klusáků připravujeme pro nadcházející sezónu 2008. Oproti loňsku již není v tréninku Paris, která našla uplatnění jako rekreační kůň pod sedlem, v dostihovém provozu naopak zůstávají další dvě dcery našeho plemeníka Air Stepa, pětileté vítězky Polárka (Stáj Kovoplazma s.r.o.) a Tara Skree (Stáj Skree).

Z dvojice reprezentantů stáje Roddenberry Syndicate se čtyřletý
Winterboy chystá do klasických dostihů, návrat na dráhu po dvouleté přestávce zaviněné
zraněním pak čeká osmiletého
Air Rocketa. Díky příznivým klimatickým podmínkám počítáme s  účastí na prvním mítinku sezóny ve Velké Chuchli 29. března.
 


Archiv:
2016
2015
2014
2013

2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006