26-11-2009 l Dvě umístění na závěr sezóny snů
 

Dvě vydařená vystoupení Sira Vikinga a Wawy Lady završila sezónu, jakou naše stáj nepamatuje. Alespoň co do počtu vítězství byl letošní rok tím nejúspěšnějším za 16 let Jaroslavovy trenérské kariéry. Z 57 startů na českých a slovenských drahách odešli jím připravovaní koně neporaženi čtrnáctkrát.

A scházelo málo, aby Sir Viking při chuchelské derniéře v Ceně JS Konsorcium tuto bilanci ještě vylepšil. Konkrétně půlka délky, o kterou po těsném boji tří koní smolně prohrál s loňskou šampionkou dvouletých Sněženkou. Potěšil ovšem skalp držitelky Saint Legeru Agity a dalších třídových soupeřů i osobní rekord 1:17,4.

Případná výhra mohla Jaroslava udržet na bronzovém stupni šampionátu jezdců-profesionálů, který nakonec obsadila Monika Kalčíková. Ta v sobotu získala rozhodující čtrnáctý zásah s Tex Diamondem, zatímco trenér se marně snažil korigovat stav v sulce Hjärtats Revansche. V žebříčku tuzemských koučů patří Jaroslavovi s 12 body a více než 214 tisíci zisku sedmá příčka.

Mezi žáky měl stále šanci na titul i David. Ve třech sobotních angažmá skončil překvapivě nejvýš s naší tříletou svěřenkyní Wawou Lady, která zvládla proklusat Cenu Znovín Znojmo čistě a hned z toho bylo třetí místo, stejně jako u Sira Vikinga v životním čase (1:21,8). Kýžené prvenství tedy Davidovi uniklo, nad domácím šampionátem však jasně stojí triumf trenérova syna na Mistrovství Evropy žáků ve Španělsku.

K dalším výrazným momentům sezóny 2009 patří také série sedmi nepřerušených vítězství Winterboye či suverénní jízda Sira Vikinga v klasické Veľkej cene štvorročných na Slovensku. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kdo se na zmíněných úspěších podíleli, i těm, kteří nám při nich drželi palce. 
 

16-11-2009 l Wawa Lady poprvé za peníze
 

Juniorka Wawa Lady po třech měsících opět vyrazila do Velké Chuhle sbírat zkušenosti a při svém čtvrtém životním startu poprvé platně dosáhla cíle, navíc na dotované pozici. Trenérem vedená klisna patřila kilometr k aktivním účastníkům Ceny Rest Company, než se dopustila chyby, po níž brala v čase 1:25,3/1670 metrů pátý honorář.

Minule excelující Sir Viking si tentokrát vyšlápl v Ceně JS Okna na těžší konkurenci, a přestože výsledkově neuspěl, opět ukázal výkonnostní růst. Silným finišem se totiž náš valach dostal až na „dostřel“ top-favoritky Skyline, v následném zápalu boje pak pár metrů před cílem zacválal a ze druhé pozice byl diskvalifikován.   
 

24-10-2009 l "Zadrženě 14" pro Sira Vikinga
 

Po pětitýdenní pauze se Sir Viking vrátil do Velké Chuchle ve výborné formě, která ho vynesla ke třetímu letošnímu prvenství. V tempu 1:18,9 na 2180 metrů utekl náš svěřenec ostatním uchazečům o Cenu Rest Company málo vídaným rozdílem "zadrženě 14".  

Čtyřletý valach se prosadil poprvé od životního výkonu v Novém Tekově, kde v červenci ovládl - rovněž o 14 délek - slovenský vrchol ročníku.
Trenér si díky němu třináctou výhrou na českém území pojistil třetí pozici v šampionátu jezdců a zároveň dosáhl mety 90 vítězných dostihů v kariéře.

Druhý zástupce majitelského sdružení Roddenberry Syndicate
Gigant SturskHandicapu Znovín Znojmo okopíroval průběh z minulého týdne, opět se rozcválal krátce po startu a jeho šance na umístění tím skončily. Do výsledků si zapsal deváté, poslední místo a čas 1:22,0/1690 metrů.
 

19-10-2009 l Atrakce čtvrtá v Breeder´s Crownu
 

Letošní trojnásobná vítězka Atrakce při svém pátém startu ve Velké Chuchli poprvé poměřila síly s ročníkovou konkurencí, a to v Breeder´s Crownu tříletých na 1670 metrů. Mezi nejlepšími tuzemskými odchovanci vybojovala čtvrtou dotaci v osobním maximu 1:19,7.

Do handicapů nově směřovaný
Gigant Stursk se po minulém polepšení bohužel opět vrátil ke svým cvalovým "formám", tentokrát zazlobil už na metě a krátce potom i na trati. Handicap Znovín Znojmo tak pouze dokončil jako sedmý (km. čas 1:23,6/2180 metrů).

Záznam ze sobotního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihu Atrakce, najdete na webu České televize.
 

05-10-2009 l Další dvě jezdecká vítězství Jaroslava
 

S dvěmi výhrami a jedním druhým místem se Jaroslav stal nejúspěšnějším aktérem úvodního říjnového mítinku ve Velké Chuchli. Kromě naší tříleté naděje Atrakce dovedl k prvenství i Lesmerala de Chenu v hlavní jízdě, vyhrazené francouzským klusákům.

Jako "catchdriver" pomohl
Jaroslav desetiletému valachovi, kterého vlastní a připravuje Bedřich Novák, docílit jeho zatím jediné vítězství v sulce za tříleté působení na českém území. Sám zas díky Lesmeralovi poprvé vyhrál dostih seriálu Trotteur Francais.

AtrakceCeně Rest Company (1670 metrů) osobním rekordem 1:20,0 metrů navázala na vítězný začátek kariéry a celkem triumfovala potřetí ze čtyř startů. Trenér si tak připsal už dvanáctý bod do šampionátu jezdců-profesionálů, kde momentálně drží třetí pozici.

A blízko dalšího zásahu byl i s 
Gigant Sturskem, kterému se po dlouhé době podařilo klusat celý dostih bez chyby. Švédský valach odvodil v tempu 1:19,3 prakticky celou trať Handicapu Znovín Znojmo a až v samém závěru podlehl náporu klisny Ladie Pit.   
  

28-09-2009 l Air Rocketovi forma nevydržela
 

Veterán Air Rocket si po excelentním výkonu při derby-mítinku tentokrát ve Velké Chuchli vybral slabší chvíli. V Ceně Bamed s.r.o., do níž nastupoval jako desetinový favorit, stíhal velmi rychlé tempo soupeřů jen do posledního oblouku a cílem proběhl poslední, šestý. Jeho čas 1:18,3 na mílové trati byl oproti poslednímu vítěznému startu pomalejší o víc než dvě sekundy.
 

21-08-2009 l Winterboye zastavilo zranění
 

Nikoliv soupeři, ale zranění zastavilo vítězné tažení Winterboye. Po nahřívání se na hřebcově kopytě objevila prasklina, kvůli níž musel být z dostihu stažen a zřejmě vynechá i zbytek letošní sezóny, ve které na českých drahách ani jednou neprohrál.

O čistý štít přišla při třetím vystoupení ve Velké Chuchli juniorka Atrakce. Klisna se v Ceně Klusáci Online na 1670 metrů dlouho přetahovala o vedení s vrstevnicí Stín Katedrál, v závěru jí však došly síly a v čase 1:20,9 podlehla i dalšímu tříletému zástupci českého chovu Errolovi.

Čtyřletý
Sir Viking vyklusal na mílové trati Ceny Polar Televize Ostrava nový osobní rekord 1:18,3, což mu vyneslo dotaci za páté místo. Sérii neplacených doběhů naopak prodloužil Gigant Stursk, který po startu Ceny Sheep Hammering cválal a poté dokončil šestý (km. čas 1:18,7).
  

04-09-2009 l David je žákovským mistrem Evropy!!
 

Zcela nečekaným a senzačním úspěchem skončila Davidova reprezentační mise na Evropském mistrovství žákovských jezdců. V konkurenci šampiónů jedenácti zemí vybojoval trenérův osmnáctiletý syn, ač nejmladší a nejméně zkušený ze všech, vůbec první titul z mezinárodních utkání všech kategorií pro Českou republiku!

David se skvěle popasoval nejen s mnohem ostřílenějšími soupeři, ale také s nepříliš přejícím losem. Hned v první ze čtyř jízd (všechny na 2150 metrů s autostartem) šampionátu, který hostil hipodrom San Pardo na Mallorce, měl za partnerku mladou klisnu Sugar Star, ve třech startech vždy diskvalifikovanou, a dokázal ji dovést do cíle na sedmé pozici.

S rovněž málo preferovaným New Indexem přišel dokonce čtvrtý, stejně pak zabodoval i v sulce své papírově největší šance večera, devítiletého francouzského valacha Miladin Pescharda. Před závěrečným dostihem patřila Davidovi průběžně šestá příčka s těsným odstupem na medaile, vedení držel k radosti domácích Španěl Jaime Fluxá Gomila...

Mistrovství vrcholilo doslova infarktovou koncovkou. Španělský reprezentant vyzbrojený favoritem dostihu už sahal po jisté výhře, jenže jeho kůň v boji u mezníku zacválal a komise ho musela po minutách váhání diskvalifikovat. Davidova klisna Olga de Font se tak posunula na druhé místo, a to v celkovém součtu znamenalo vítězství před Němcem a Belgičanem!

"Rozhodl první dostih, kde jsem získal body za sedmé místo s nejhorším koněm. Pak jsem se pravidelně umísťoval, tak to vyšlo. Určitě to pro nás byl nečekaný úspěch. Soupeři byli trochu zaražení, ale teď nám gratulují a ani nevypadají zklamaně, že nevyhráli,"
sdělil bezprostředně po doběhu novopečený mistr Evropy.

Jméno David Dobrovolný nyní figuruje v listině vítězů vedle takových osobností jako Erik Adielsson (1997-98) či Hugo Langeweg junior (2003). Dosud nejvýraznějším úspěchem českých vyslanců na jezdeckých mistrovstvích Evropy nebo světa bylo vloni v Belgii a Nizozemí třetí místo Eleny Volf také mezi žáky.

A takhle viděl David jednotlivé kroky své zlaté cesty:

1. dostih, kůň SUGAR STAR, 7. místo
"Kůň byl podle výsledků největší outsider, měl jsem dvojku, ale trenér mi řekl, ať nejdu za auto a zkusím to koncem, tak jsem se držel vzadu. Nakonec někteří koně skočili a dopadlo to dobře."

2. dostih, kůň NEW INDEX, 4. místo
"Ve druhém dostihu jsem měl o něco lepšího koně a trenér mi řekl, že mám jít od startu na špici, jestli to půjde. Dostali se ale přede mě tři koně a jezdil jsem celý dostih zavřený, pak jsem vytáhl ven a skončil jsem těsně čtvrtý. To byla docela smůla, ale stačilo to."

3. dostih, kůň MILADIN PESCHARD, 4. místo
"Kůň měl být jeden z favoritů, i když se mi v nahřívání moc nelíbil. V dostihu ale ukázal, že na to má, šel dobře koncem a byl jen desetinu za druhým a třetím."

4. dostih, kůň OLGA DE FONT, 2. místo
"Kůň byl pulér, měl být dobrý, ale údajně neměl formu. Trenér mi řekl, že mám jít za koněm a v posledním kole to zkusit dopředu. Start se moc nevyvedl, musel jsem jezdit celý dostih třetí stopou, ale kůň koncem přišel a po několika diskvalifikacích jsem stihl druhé místo."

Výsledky Evropského mistrovství žáků 2009:
1. ČR - DAVID DOBROVOLNÝ (38 bodů)
2. Německo - Tim Schwarma (36,5)
3. Belgie - Lucas Van Der Meersch (33,5)
4. Španělsko - Jaime Fluxá Gomila (31)
5. Švédsko - Michael Lönborg (30)
6. Norsko - Simen Bremseth Jessen (30)
7. Rakousko - Christoph Fischer (28)
8. Rusko - Mikhail Bakilin (27)
9. Dánsko - Kasper Andersen (24)
10. Finsko - Mikael Kopola (23)
11. Francie - Thomas Chalon (17)
12. Nizozemí - Niels Jongejans (14)David s trofejí (foto: www.conselldemallorca.cat)
 

03-09-2009 l David reprezentuje na ME žáků
 

Čtyři starty v reprezentačním dresu čekají Davida tento pátek na španělském ostrově Mallorka. Trenérův syn bude poprvé zastupovat Česko v kláních Evropského mistrovství žákovských jezdců, které letos hostí hipodrom Son Pardo u metropole Palma de Mallorca.

David je v osmnácti letech nejmladším a s 34 odjetými dostihy také nejméně zkušeným účastníkem šampionátu. Utká se s reprezentanty dalších jedenácti států Evropské klusácké unie, z nichž například Švéd Michael Lönborg má na kontě přes 700 startů a 92 vítězství.

Rovněž pohled na startovní listinu napovídá, jak těžká bude Davidova úloha. Ve třech ze čtyř jízd započítávaných do šampionátu mu los přisoudil často cválající či neumísťované koně a pouze Miladin Peschard ve třetím dostihu vypadá, že by měl mít šanci na přední umístění. Držte Davidovi palce!


Prezentace účastníků ME žáků 2009:

 

17-08-2009 l Derby bude letos bez nás
 

Letošní ročník Českého klusáckého derby se pravděpodobně odehraje bez naší účasti. Sir Viking bohužel z kvalifikačních rozjížděk mezi desítku finalistů nepronikl a 28. srpna bude ve Velké Chuchli pouze čekat v pozici prvního náhradníka.

Průběh Ceny JS Konsorcium - I. rozjížďky Derby se pro
Sir Vikinga dlouho vyvíjel příznivě, většinu trati vedl zbytek pole za suverénkou Jenny Mc Murtie, před poslední zatáčkou ale začal odpadat až na konečné šesté místo. K postupu nestačil ani kilometrový čas 1:19,7.

Více radosti nám přinesla rámcová klání. V Ceně Znovín Znojmo se i napodruhé lehce prosadila kandidátka příštího Derby
Atrakce (1:21,0), a trenér tak díky ní dosáhl jubilejního desátého vítězství v sezóně. Wawa Lady ve stejném dostihu pod vedením Davida cválala a na platný výsledek po třetím vystoupení stále čeká.

Do výborné formy se dostal během léta devítiletý matador
Air Rocket, který s Jaroslavem v sulce překvapil jako outsider Ceny R.S.Aquatech CZ s.r.o. třetím místem. Vyklusal při tom nejrychlejší čas (1:16,2) od loňského návratu z rekonvalescence.

Záznam ze čtvrtečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Sir Vikinga a Air Rocketa, najdete na webu České televize.
 

03-08-2009 l Winterboy pošesté, Atrakce napoprvé
 

Pět letošních zásahů za sebou poslalo Winterboye o kategorii výš, ale ani v lepší společnosti série naší hvězdy neskončila. Právě naopak, lehký triumf  Holanďan ozdobil na chuchelské dráze excelentním rekordem 1:17,0 na 2180 metrů. Trenér navíc slavil už třetí "double" v této sezóně poté, co dovedl k prvenství tříletou debutantku Atrakci.

Cena Rest Company s.r.o. byla soubojem dvou neporazitelných koní - Winterboye a Sheep Hammering, která letos vyhrála dokonce všech osm startů. Bílá klisna se také většinu tratě přetahovala s naším hřebcem o vedení, před závěrečným obloukem však nasazenému tempo podlehla a nakonec se nevešla ani mezi první trojici. Winterboyovi síly jakoby vůbec neubývaly, zbytek pole deklasoval o šest a více délek.

Talent Atrakce vynikl hned napoprvé v Ceně Znovín Znojmo, urostlá dcera amerického otce Castleton Magic a kdysi u nás trénované matky Ann Marie po rychlém startu zaujala vedoucí pozici a snadno ji udržela až do cíle, tři délky před top-favoritem Västeras JK v čase 1:20,7/1670 metrů. Ačkoliv Atrakce běhá v dresu Stáje Skree, majitelský a především chovatelský úspěch patří Ladislavu Vojáčkovi, jenž klisnu svěřil do péče Jaroslava začátkem léta.

Méně konsolidovaným projevem se při svém druhém vystoupení kariéry prezentovala stejně stará polosestra Atrakce z chovu Ladislava Vojáčka, zakoupená na podzim pro majitelku Evu Blahovou,  Wawa Lady. Cvalovou chybou po úvodním oblouku ztratila kontakt s polem a osamocena poté už nedokázala zkrátit odstup od vítěze Ceny Siko koupelny natolik, aby mohla být platně klasifikována.

 

03-08-2009 l Sir Viking v generálce na Derby čtvrtý
 

Tři týdny před rozjížďkami Českého klusáckého derby změřil Sir Viking na pražské dráze síly s potenciálními soupeři v Letní ceně čtyřletých JS Okna o 50.000 korun. Výsledkem generálky je čtvrté místo, značící další výkonnostní vzestup směrem ke špičce ročníku.

Dostih podle předpokladů kontrolovala od startu suverénka Jenny Mc Murtie, náš zástupce proti tomu začínal zezadu a dlouho zůstával bez prostoru. Naplno se mohl rozběhnout až v cílové rovině, kde se líbivým finišem přiblížil vítězce na rozdíl šesti délek. Časem 1:18,8 vyrovnal Sir Viking na derby-distanci 2180 metrů svůj osobní rekord z mílové tratě.

Švédský import Gigant Stursk optimální formu stále hledá, v závěru Ceny Kovo Vůjtek konkurenci nestíhal a odpadl na poslední osmé místo. K lepšímu umístění nestačil šestiletému valachovi ani nejrychlejší čas (1:18,0/1670 metrů), jaký dosud na českém území dosáhl.

Záznam ze středečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Sir Vikinga a Gigant Sturska, najdete na webu České televize.
 

13-07-2009 l Viking vládl čtyřletým na Slovensku!
 

Letní exkurze po venkovských hipodromech nás uplynulou neděli zavedla až na jih Slovenska do Nového Tekova. A dlouhá cesta se vyplatila, na tamním oválu vedle kdysi slavného hřebčína jsme dosáhli nejcennějšího úspěchu této sezóny: Sir Viking nečekaně, zato však naprosto suverénně ovládl hlavní dostih pro čtyřleté koně.

Cena slovenských elektrární, a.s., člen skupiny Enel s podtitulem Veľká cena štvorročných byla náhradou za Slovenské klusácké derby, které letos závodiště v Bratislavě poprvé od roku 1993 nevypsalo, a tak se pořádání vrcholu provizorně ujali organizátoři novotekovských mítinků. S prémií 2800 euro i nadále zůstala nejvýše dotovaným kláním na Slovensku.

Tomu odpovídala kvalitní konkurence v čele s českými špičkami ročníku Extrémem a Rob de Picanesem. Favoritům ale štěstí nepřálo, první jmenovaný kvůli zranění nenastoupil, Rob de Picanes se záhy vyřadil cváláním. Sir Viking využil nabídnuté šance skvěle, Jaroslav po úvodu 2400 metrů dlouhé trati schoval s chutí běžícího valacha na třetí pozici a v závěrečném kole pak zavelel k nechytatelnému nástupu, který vygradoval až na finálních 14 délek před Jupiter Diamantem.


SIR VIKING (jezdec a trenér Jaroslav Dobrovolný, stáj Roddenberry Syndicate) na trati Veľkej ceny štvorročných v Novém Tekově

Reprezentant majitelského sdružení Roddenberry Syndicate si v kilometrovém čase 1:21,6 doběhl pro honorář v přepočtu přes 36.000 korun, čímž za jediný dostih splatil vlastní pořizovací cenu. Vloni se totiž Sir Viking na dráze neprosazoval, avšak od podzimního příchodu ze stájí chovatele Ladislava Vojáčka vyspěl a svými výkony potvrzuje oprávněnost nominace do klasických zkoušek. Už příští týden ho v Praze čeká Letní cena čtyřletých.

Ve vítězné formě se početnému novotekovskému publiku ukázal i Winterboy v Ceně 60. narodenín Ing. Daniela Skladana. Také jemu nahrál výpadek favorita, hvězdného tříletka Zazazoo, cestu k pátému triumfu v řadě pak neohrozila ani rychlá slovinská klisna Adeline, trenér ve finiši pouze kontroloval situaci. Coby typickému vytrvalci nevadila Winterboyovi ani pro něj nezvykle krátká distance 1800 metrů, kterou zvládl tempem 1:20,0.

Další dvě placená umístění vytěžili z prémiového heatu pro jedničkovou třídu Air Rocket s Gigant Sturskem. Zkušenějšímu ze zástupců Rodenberry Syndicate pod vedením Davida lépe vyšla první rozjížďka, kde navzdory cvalové chybě skončil těsně za medailovými stupni (1:20,0), trenérem podporovaný Gigant Stursk cválal příliš a neminula ho diskvalifikace. Druhou rozjížďku klusali oba čistě, v cíli byl tentokrát jako pátý dřív Švéd následovaný Air Rocketem (oba 1:19,6).

Reportáž z klusáckého mítinku v Novém Tekově, včetně dostihů Sir Vikinga, Winterboye, Gigant Sturska a Air Rocketa, najdete na webu televize TA3.
   

29-06-2009 l Winterboy vítězí i na trávě
 

Vítězná série Winterboye pokračovala i na travnaté dráze ve Slušovicích, kde klusáci hostovali během letní chuchelské přestávky. Pětiletý hřebec reprezentující naší domovskou Stáj Skree nenašel přemožitele už čtyři dostihy za sebou, mimo Prahu ale vyhrál vůbec poprvé.

Winterboyovi se tráva zamlouvala mnohem víc než při jediné letošní porážce v Bratislavě, za asistence Jaroslava prošel Cenou obchodního centra Centro Zlín-Malenovice bez zaváhání a ve finiši jistě o dvě a čtvrt délky zdolal dalšího trojnásobného vítěze Dom Perignona (km. čas 1:25,4/2200 metrů).

Opět se dařilo i čtyřletému Sir Vikingovi, i když jeho druhé místo (1:25,1/1700) možná nebylo maximem možného. Na startu Ceny AGC Fenetra se totiž valach mírně opozdil a právě těch několik délek, které soupeřům rozdal, mu podle slov trenéra nakonec chybělo, aby zachytil únik klisny Déja Vu.

Šance našich starších zástupců na dobrý výsledek zastavily cvalové chyby, Gigant Stursk (1:25,2/1700) tak uzavřel doběh Ceny Parkhotelu Všemina a Air Rocketovo druhé vystoupení v dostihu monté, tenkrát pod vedením Petry, která zaskočila za zraněného žokeje Šindara, skončilo diskvalifikací.


   

15-06-2009 l Wawa Lady debutovala
 

Po půl roce v našem tréninku se na dostihovou dráhu poprvé vydala tříletá Wawa Lady. Česká odchovankyně, zakoupená vloni ze stáje Moravia Agro pro majitelku Evu Blahovou, zakončila svůj seznamovací test diskvalifikací za nadměrné cválání.

Cenu Centrepoint s.r.o. provázely nástrahy typické pro dostihy začínajících klusáků, včetně opakovaného startu. Ten klisna pod trenérovým vedením zvládla velmi dobře a úvodních 700 metrů dokonce šéfovala desetičlennému poli, než se ve druhé zatáčce opakovaně rozcválala.

Společně s Wawou Lady cestovala do Chuchle zkušená Polárka, která se v Ceně Nataši Golové rovněž nevyhnula chybě, přesto na mílové trati zaběhla čas na hranici osobního rekordu. Soupeři ovšem klusali podstatně rychleji, a tak na Polárku a Davida zbylo první nedotované místo.
 
 

08-06-2009 l Hattrick a double!
 

Tři starty, tři vítězství a třikrát zlepšený osobní rekord na střední trati - tak vypadá tažení Winterboye letošní sezónou ve Velké Chuchli. Jaroslav navíc zásluhou poprvé triumfujícího Sir Vikinga zaznamenal trenérský a jezdecký "double" a stal se nejúspěšnějším aktérem úvodního červnového mítinku.

Dosud suverénní Winterboy musel v Ceně Polar televize Ostrava o hattrick zabojovat, jeho tradičně silnému finiši totiž vzdoroval čtyřletý Expert, nad nímž měl nakonec náš zástupce navrch čtvrt délky. O kvalitě dostihu vypovídá čas 1:18,3, který je dokonce absolutním maximem holandského rodáka.

Sir Viking, od podzimu reprezentující sdružení majitelů Roddenberry Syndicate, zopakoval časem 1:18,8 v mílové Ceně DP hl. města Prahy svůj životní výkon z dubna, což tentokrát stačilo k tomu, aby se na sedmý pokus zbavil přívlastku nezvítězivší. Vyhrát dvakrát za jeden den se nám naposledy podařilo před šesti lety.

Naši starší svěřenci Air Rocket a Gigant Stursk nastoupili vedle sebe do Memoriálu Ing. Jiřího Šindlera, předpokládanou spolupráci
Davida s Jaroslavem ale záhy zhatilo zacválání Gigant Sturska. Ten po ztrátě stihl jen šesté místo (1:18,8), dlouho vedoucí Air Rocket (1:19,6) odpadl mezi rychlými soupeři až na sedmé. 
 

08-06-2009 l I druhé hříbě Air Stepa je syn
 

Přesně na Den dětí jsme se dočkali druhého z letos  očekávaných chovatelských přírůstků. Stejně jako Kitty Royal porodila i True Skree hnědého hřebečka, který je celkově šestým potomkem našeho plemeníka Air Stepa.

True Skree, ve Střelicích připravovaná, ale nikdy nestartující německá odchovankyně, se stala matkou podruhé, její dcera Tara Skree, taktéž po
Air Stepovi, dosáhla v našem tréninku jednoho vítězství a kilometrového rekordu 1:20,4.
 

23-05-2009 l David úspěšně zaskočil za Gigantem
 

V rámci šestého chuchelského mítinku této sezóny si Jaroslav odpykával trest za jezdecký prohřešek s Gigant Sturskem, a tak musel do sulky právě inkriminovaného valacha David. Společná premiéra jim vyšla na výbornou, když vybojovali cenné třetí místo.

David si na startu Ceny www.konetv.cz (1670 metrů. mety) udržel 20metrovou výhodu a až do poslední zatáčky udával tempo dostihu. Ve finiši sice Gigant Stursk neodolal zrychlení favoritů Lovera a Grafika, ale i tak je pro něj tento výsledek nejlepším v sezóně, stejně jako vyběhnutý čas 1:18,9.

Těžší práci měl trenérův syn v Ceně technologických projektů Hypokramed, kde vedl svou stálou partnerku Polárku. Plně obsazené pole a nervozita soupeřů klisně nesvědčily, poprvé se rozcválala už za startovacím autem a chybu zopakovala i ve druhém kole. Do cíle dorazila sedmá v čase 1:20,9/1670 metrů.


Záznam ze čtvrtečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Gigant Sturska a Polárky, najdete na webu České televize.
 

17-05-2009 l Air Step má syna
 

Po čtyřech dcerách - Paris, Polárce, Taře Skree a Kiss me Skree - se Air Step poprvé ve své plemenné kariéře stal otcem syna. Hřebeček narozený 11. května je osmým potomkem naší klisny Kitty Royal, německé odchovankyně trénované kdysi ve Střelicích a později reprezentované na dráze klusáky Kitty Misi, Korádo Misi a Korzár Misi.


 

15-05-2009 l Winterboy opět nepolapitelný!
 

Dobrá jarní nálada Winterboye přinesla naší stáji další body. Stejně suverénně jako koncem dubna utekl pětiletý hřebec konkurentům i v Ceně www.konetv.cz a opět si přitom vylepšil osobní maximum na oblíbené distanci 2180 metrů (1:19,4). V Chuchli tak letos Winterboy zůstává neporažen.

Zástupce jsme měli i na startu hlavní jízdy odpoledne, klasické Velké jarní ceny čtyřletých. Sir Viking v dosud nejtěžším testu své krátké kariéry potvrdil minule naznačený vzestup, do cíle doklusal hned za elitní pěticí ročníku v kilometrovém tempu 1:19,1/1670 metrů.

Matador Air Rocket si poprvé vyzkoušel u nás zřídka vídanou disciplínu monté, tedy dostih klusáků pod sedlem. Cenou Fitnes Mix Mochov zkušeně provedl devítiletého valacha známý rovinový jezdec Libor Šindar, mimo jiné vítěz cvalového Derby z roku 1995 s Regulusem, a výsledkem této spolupráce bylo pěkné třetí místo (1:22,2/1690 metrů).


  
Záznam ze čtvrtečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Winterboye, Air Rocketa a Sir Vikinga, najdete na webu České televize.
 

09-05-2009 l Rozhovor s trenérem na konetv.cz
 

Nová internetová televize Klusáci TV přináší vedle přenosů a záznamů dostihů i rozhovory s jejich aktéry a objektivu kamery neunikl ani Jaroslav. V interwiev krátce představuje nejen naší stáj, ale svěřuje se také s tím, jaké to je potkávat na dráze syna-jezdce. Rozhovor si můžete pustit ZDE.


  

09-05-2009 l Bez úspěchu, s trestem
 

V rámci prvního květnového mítinku se naši Gigant SturskPolárkou mezi nejlepší neprosadili, dalším nepříjemným výsledkem Gigantova dostihu je navíc trest pro trenéra za jezdecký prohřešek - odnětí licence do konce měsíce.

Gigant Stursk měl potíže už na startu Ceny JS Konsorcium, kde cváláním ztratil výhodu první mety. Chybu zopakoval v úvodním oblouku a Jaroslav ve snaze valacha srovnat nechtěně poškodil za ním běžící soupeřku. Ani rychlý závěrečný kilometr už na víc než poslední místo nestačil.

DavidPolárkou absolvovali Cenu www.konetv.cz bezchybně, klisna na střední trati v konkurenci výhradně čtyřletých soupeřů předvedla svůj standard (km. čas 1:21,5) a do cíle dorazila jako předposlední, pátá. Za sebou ale nechala top-favoritku Reine des Mirel.  
 

27-04-2009 l První letošní vítězství stáje!
 

Po dvou "žákovských" úspěších se naplno ukázali ve Velké Chuchli i naši čtyřnozí svěřenci s trenérem v sulce. První letošní vítězství pro stáj získal pětiletý Winterboy, třetím místem a rapidním nárůstem výkonnosti zazářil při vstupu do sezóny i o rok mladší nováček Sir Viking.

Zdá se, že trable Winterboye s pravotočivou chuchelskou dráhou by mohly být zapomenuty, týden po rozcvičce v Bratislavě zvládl dostih bez chyby a jasně dominoval nad osmi soupeři v Ceně Dopravního podniku hl. města Prahy. Časem 1:19,6 si navíc vyklusal osobní rekord na střední trati.

Sir Viking, připravovaný pro sdružení majitelů Roddenberry Syndicate coby nástupce Winterboye do klasických zkoušek, při teprve pátém startu kariéry posunul své dosavadní maximum dokonce o plných sedm vteřin, mílovou distanci Ceny Kandahár s.r.o. zvládl v přepočtu na kilometr za 1:18,8.

  

19-04-2009 l Winterboy zkusil trávu za třetí peníze
 

Svůj sezónní debut má za sebou i Winterboy, narozdíl od stájových kolegů se však k němu vydal východním směrem. V Bratislavě pětiletý Holanďan za asistence trenéra poprvé okusil travnatý podklad, a přestože se nevyhnul cvalovým momentům, silným finišem vybojoval třetí honorář, sedm a půl délky za suverénem Ceny Västerbo Gangstera Speedy Jokerem v čase 1:21,9 na 1700 trati metrů.
  

19-04-2009 l Naše mládí v sulce opět vítězilo
 

I když naši svěřenci po dlouhé zimě zatím v Chuchli jen nabírají dech, alespoň v jednom z šampionátů se letos můžeme chlubit jasnou nadvládou. Po úspěchu Petry z úvodní soboty se jako druhému jezdci s žákovskou licencí podařilo vyhrát i Davidovi, jehož partnerem byl outsider Witendo.

Osmiletý valach školní stáje má pověst notoricky nespolehlivého koně, ale díky 40metrovému náskoku na startu Handicapu Znovín Znojmo mu David dopřál klidný průběh i optimální tempo a ve finiši si na něj nepřišel ani dotírající šampión profesionálů Michal Kalčík s Hope Asem.

Méně se Davidovi vedlo v sulce Polárky, sezónu zahajující klisna dorazila do cíle Ceny www.konetv.cz na vzdáleném 7. místě (km. čas 1:22,4/2180 metrů). Soupeřům napoprvé nestačil ani potenciální lídr stáje Gigant Stursk, který pod vedením trenéra uzavřel doběh Ceny JS okna (1:22,3/2180).  
  

13-04-2009 l Rocket na úvod třetí, ale přesunutý
 

Jako první z našich svěřenců zasáhl do nové sezóny devítiletý matador Air Rocket. V rámci úvodního mítinku ve Velké Chuchli proběhl cílem Ceny CCT s.r.o. na třetím místě, rozhodčí jej však kvůli údajnému poškození soupeřů přesunuli o tři pozice dozadu.

Sporný moment se odehrál v oblouku u internátu, kde trenér podle názoru Dostihové komise nebezpečnou jízdou způsobil zacválání Mr. Aleta a následně i Buffalo Joye. Zda tomu tak skutečně bylo, rozhodne až Disciplinární komise, ke které jsme se proti verdiktu odvolali.

Zatímco tedy letošní premiéra pro nás vyzněla poněkud rozpačitě, obzvláště poté, co jezdec Mr. Aleta Jindřich Klaubenschalk krátce za cílem inzultoval trenéra bičem, samotný výkon Air Rocketa potěšil. Kilometrový čas 1:17,8 je po dlouhé zimě a tím kratší přípravě kvalitní.

Do akce se dostal také David, ale jeho stálý partner ze školní stáje Wintendo v handicapovém klání cválal. Nejúspěšnějším členem střelické výpravy tak byla naše čerstvá pracovní posila Petra, která zcela nečekaně dovedla k vítězství dalšího reprezentanta chuchelského učiliště Voka.

Reportáž z úvodního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihu Air Rocketa, najdete na webu České televize. Online přenosy klusáckých dostihů můžete nově  sledovat prostřednictvím portálu Koně TV.  
  

29-03-2009 l Do sezóny se sedmi klusáky
 

S nadcházejícím jarem opět obnovujeme provoz našeho internetového "minizpravodajství", ve kterém vás budeme pravidelně informovat o dění ve stáji a výsledcích sezóny 2009. Ta startuje ve Velké Chuchli 11. dubna a zapojit by se do ní mohlo až sedm u nás trénovaných klusáků.

Domovskou Stáj Skree budou reprezentovat šestiletá Polárka, o rok mladší Winterboy a nově také tříletá Wawa Lady, zakoupená na podzim z chovu Ladislava Vojáčka. Pro sdružení majitelů Roddenberry Syndicate připravujeme vedle starších valachů Air Rocketa a Gigant Sturska i dalšího nováčka, čtyřletého Sir Vikinga, a dvouletou vlastní odchovankyni Kýzu Skree.

Chovatelům i letos nabízíme možnost připuštění klisen kvalitními českými plemeníky Air Step (držitel českého rekordu, mimo jiné otec dvojnásobné vítězky Polárky) a Gáj Skal (vítěz Velké jarní ceny čtyřletých 1999). Oba hřebci nejsou pro tuto sezónu registrováni, v případě zájmu je možné provést registraci na vyžádání.

  


Archiv:
2016
2015
2014
2013

2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006