21-12-2010 l PF 2011
 
Děkujeme našim zákazníkům a přátelům za přízeň, kterou nám v uplynulém roce věnovali, a do nového roku přejeme všem mnoho pohody, zdraví a úspěchů v osobním i sportovním životě.


»zvětšit
 
22-11-2010 l David je žákovským šampiónem
 

Závěr sezóny ve Velké Chuchli provázelo tradiční vyhlášení šampiónů a jeden z pohárů putuje zásluhou Davida i do Střelic. Loňský mistr a letošní vicemistr Evropy žákovských jezdců se doma dočkal svého prvního titulu ve stejné kategorii.

Davidovi k tomu stačilo jediné vítězství s Yanilidou Meadow z června. Základna učňů je totiž u nás minimální, jezdecký um trenérova syna tak mnohem více vynikl při evropském mistrovství ve Francii, kde jako historicky první Čech dokázal vyhrát klusácký dostih.


David s pohárem pro šampióna (foto: B. Holubcová)

Jaroslav s 12 prvenstvími obhájil čtvrté místo mezi profesionály, v šampionátu tuzemských trenérů mu patří se stejným počtem zásahů šesté místo. Kromě toho bodoval čtyřikrát na Slovensku v Novém Tekově. Celkově vydělali naši svěřenci ze 73 startů 359.489 korun.

Záznam ze závěrečného mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihu Winterboye a Sir Vikinga i vyhlášení šampionátů, přinesla Česká televize v pořadu Turf 2010.  
  

22-11-2010 l Na závěr Winterboy a double otec-syn
 

Tím nejlepším možným způsobem završila naše stáj českou klusáckou sezónu 2010. WinterboyJaroslavem ve Velké Chuchli dosáhl pátého vítězství v řadě, hned za ním doběhl Davidem vedený Sir Viking. Vůbec poprvé tak otec a syn Dobrovolní slavili „rodinný double“.

O prvenství Winterboye nebylo žádných pochyb, handicapovou Cenu Equi Forum vyhrál stejně suverénně jako předchozí čtyři vystoupení v čase 1:18,3/1670 metrů. Ve prospěch Sir Vikinga (1:18,8) rozhodla po těsném boji s Agitou krátká hlava, na Winterboye ztrácel pět délek.


Winterboy vítězí před Sir Vikingem (foto: B. Holubcová)

Tento dostih byl pravděpodobně také posledním počinem našich svěřenců v tomto roce. Z plánovaného Winterboyova prosincového startu ve Vídni nejspíš kvůli nástupu zimy a špatným podmínkám pro trénink nakonec sejde.
  

15-11-2010 l Aadje Boer na špici tříletých!
 

Na sklonku sezóny si naše stáj připsala další velké vítězství. Týden po triumfu Winterboye mezi elitou starších klusáků zazářil jeho holandský příbuzný Aadje Boer, který v Zimní ceně tříletých poprvé poměřil síly s nejlepšími vrstevníky a hned se pasoval do pozice lídra ročníku. Reprezentant stáje HYPOKRAMED přitom na vytrvalecké trati 2715 metrů deklasoval soupeře efektním rozdílem "daleko".

Z původních sedmi přihlášených účastníků nastoupili na start pouze tři, nechyběl ale dosavadní vládce tříletých Treviso. Navzdory miniaturnímu poli se neběželo nijak pomalu, a to hlavně zásluhou dlouho vedoucí Vanessy G. Aadje Boer zaútočil půl kola před cílem a s podporou
trenéra dál už jen každým krokem navyšoval svůj náskok na klisnu. Prvenství dosáhl v kvalitním kilometrovém čase 1:20,5.

Vzestup našeho mládí prokázal i Espace Giant ve druhém ročníkovém testu odpoledne, Breeder´s Crownu dvouletých vyhrazeném českým odchovancům. Teprve podruhé startující hřebec, stejně jako Aadje Boer v majetku právníka Karla Kadlece, zvládl narozdíl od říjnového debutu mílovou trať bez chyby a výkonem 1:23,5 si doklusal pro třetí honorář, 15 délek za suverénní Electrou Glide.
  

08-11-2010 l Winterboy vyhrál 'prezidenta'!
 

Po dlouhých jedenácti letech máme opět vítěze nejvyšší kategorie! Třída a podzimní forma Winterboye se naplno zúročily v Ceně prezidenta, posledním dílu Zlatého okruhu na vytrvalecké distanci 2715 metrů. Ačkoliv se hřebec mezi elitou objevil poprvé, nastupoval jako favorit a svou úlohu také suverénně splnil.

Dostih byl svázán taktikou, při neúčasti lídra Zlatého okruhu 2010 Mage du Bourga se nikomu nechtělo udávat tempo, a tak pole klusalo dvě kola velmi pomalu.
Jaroslav se ale nenechal nervózním úvodem zaskočit, kilometr před cílem převzal iniciativu a dál už jen soupeři marně stíhali skvěle běžícího Winterboye.

Náš Holanďan získal nejcennější prvenství své kariéry lehce o čtyři délky před Dom Perignonem v čase 1:21,1, který odpovídal spíše takticky vedené bitvě. Naposledy se
trenér s vlastním svěřencem prosadil na jedničkové scéně v roce 1999, kdy někdejší český rekordman a současný plemeník Air Step ovládl Cenu Géllerta.

Zástupce jsme měli i ve druhém vrcholu sobotního chuchelského mítinku, klasickém Saint Legeru. Narozdíl od
Winterboye bohužel Royal Titana nezastihl podzim v optimální pohodě a proti špičce ročníku valach sehrál pouze roli statisty. V šestičlenném poli na něj zbyla jediná nedotovaná pozice (km. čas 1:23,6/2715 metrů).

Záznam ze čtvrtečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Winterboye a Royal Titana, najdete na webu České televize.
 

25-10-2010 l V Praze jedno umístění, ve Vídni nic
 

Na dvou frontách bojovali naši svěřenci o předposledním říjnovém víkendu. V sobotu se při chuchelském vystoupení opět dobře předvedl tříletý Aadje Boer, následující den pak vyšli Sir Viking a Ann Magic z klání v rakouském Krieau naprázdno.

Aadje Boer stejně jako při předchozích čtyřech startech i v Ceně JS Okna
trenérovi zacválal, a poskytl tak výhodu sériové vítězce Ifetayo, na níž po silné koncovce ztrácel necelé tři délky. K druhému místu si zapsal i zlepšený rekord na střední trati 1:20,2.

Čtyřletého Royal Titana čekala v rámci přípravy na Saint Leger nadmíru těžká zkouška, poprvé se totiž utkal s elitou starších klusáků. Mage du Bourgovi a spol. podle předpokladů nestačil a doběh Ceny JS Konsorcium daleko zpět uzavíral (1:22,7/2180 metrů).

Po dlouhé době jsme vyslali do dostihu dvouletého koně. Svůj křest absolvoval Espace Giant, syn klasické vítězky Evropy Osteo, a nevedl si při něm zle. Zpočátku odvážně stíhal suverénku Ceny www.konetv.cz Kissin Dynamite, ta ovšem nasadila vysoké tempo, které náš hřebec nevydržel, a když na něj v cílové rovině přišli další soupeři, pod tlakem chyboval.

Nedělní vídeňská TUI ReiseCenter Rennen svedla letos podruhé
Sir VikingaAnn Magikem do vzájemného utkání. Poměr sil mezi valachy se oproti Badenu nezměnil, ovšem s tím rozdílem, že tentokrát oba doběhli mimo dotované pozice - Sir VikingJaroslavem šestý (1:17,3/1760 metrů) a Ann MagicDavidem devátý (1:17,7).
 

17-10-2010 l Winterboy má ve stáji bratra
 

Skvělé výkony Winterboye nezůstaly bez odezvy na aukci ročků v holandské Wolveze, odkud pochází i současná hvězda naší stáje. Zásluhou majitele Petra Kyzlinka a investice dvou tisíc eur se do Střelic stěhuje Winterboyův polobratr jménem Couragelabrousse ze společné matky On Route. Otcem tmavého hnědáka je Francouz Juliano Star, kterého v dostizích reprezentuje mimo jiné švédský derby-vítěz Commander Crowe, v Česku se dobře prosazuje i dvouletý Busby Cartouche.


Couragelabrousse (foto: John Middeljans)
 

17-10-2010 l Další sólo jízda Winterboye
 

Soupeři se mění, ale převaha Winterboye nad nimi dál trvá. Rozjetého Holanďana nezastavil ve dvojkové kategorii ani derby-vítěz z roku 2008 Walkie Talkie, Cenu společnosti TALPA-RPF s. r. o. ovládl s trenérem lehce o šest délek v tempu 1:17,4/2180 metrů, a po zdravotní pauze tak opět dosáhl hattricku.

Atrakce se letos podruhé utkala se špičkou stejně starých českých odchovanců v Breeder´s Crownu čtyřletých. Na střední trati klisna vyrovnala své umístění z mílařského klání, když jako čtvrtá v cíli ztrácela na vítězného Safíra Misi 20 délek (km. čas 1:20,0).

Záznam ze čtvrtečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Winterboye a Atrakce, najdete na webu České televize.
 

11-10-2010 l Vídeň dvakrát bez dotace
 

Sedmý letošní výjezd za jižní hranici další body naší stáji nepřinesl. V den Velké pardubické utrpěl Ann Magic na vídeňské dráze Krieau diskvalifikaci za cválání v cílové rovině Österreicher-Tag in der Wiener Krieau-Rennen, když většinu 1760 metrů dlouhé tratě strávil na pozici vedle lídra. -VIDEO

Sir Viking, který se po minulém rekordním výkonu těšil důvěře sázejících jako druhý favorit Euro 4.589,- DW-Jackpot-Rennen, zůstal těsně za dotovanou pěticí poté, co Jaroslav v sulce jen obtížně hledal mezi soupeři prostor, kudy uplatnit valachův silný finiš (km. čas 1:17,4/1760 metrů).
-VIDEO
 

03-10-2010 l Paráda Aadje Boera. Vyhrál i s chybou
 

Nejdřív cval a zdánlivě beznadějná ztráta, pak skvělá stíhací jízda a úspěšně vybojovaný duel o prvenství. Tímto způsobem se při svém čtvrtém vystoupení ve Velké Chuchli poprvé naplno prosadil tříletý holandský talent Aadje Boer.

Reprezentant stáje HYPOKRAMED vyhrál jako top-favorit Ceny DP hlavního města Prahy nad Ann Sharpem pouze o hlavu, přesto soupeře nižší ziskové třídy jasně převyšoval. Závěrečný kilometr mílové trati totiž klusal tempem 1:17,2, celkově si vylepšil osobní rekord na hodnotu 1:19,5.

Letos již dvanáctkrát triumfující
trenér usedl i do sulky Atrakce, s níž v Ceně JS Konsorcium získal čtvrtou dotaci. Čtyřletá klisna předvedla svůj obvyklý spolehlivý výkon (1:20,9/2180), avšak bez nároku na trojici nejlepších.
 

27-09-2010 l Sir Viking si zaběhl ve Vídni rekord
 

Vídeňské Krieau mělo minulou neděli na programu vrchol tamní sezóny v podobě tradičního Graf Kálmán Hunyady-Memorialu a nechyběl u toho ani náš Sir Viking. V jednom z rámcových dostihů, Opal Viking-Pokal pojmenovaném po hlavní hvězdě odpoledne, se prezentoval šestým místem.

V ziskové třídě do 15.000 eur čekala na valacha nejtěžší konkurence, s jakou se kdy utkal, a tak svým výkonem určitě nezklamal. Vítěz Last Legacy běžel 1760 metrů dlouhou trať tempem 1:15,7, zatímco Sir Viking
trenérem po tradičně silném finiši zdolal čtyři soupeře a zapsal si nový osobní rekord 1:16,6. -VIDEO
 

27-09-2010 l Winterboy po týdnu opět suverénní
 

Týden po prvním letošním triumfu se Winterboy prosadil v Praze znovu, tentokrát proti kvalitnější konkurenci. Vysokému tempu (1:17,6/2180 metrů) Jaroslavem vedeného hřebce nestačili v Ceně JS Okna klasická vítězka Agita, která na druhé pozici ztrácela pět délek, či držitel Breeder´s Crownu Dom Perignon.

Nad momentální síly
Royal Titana se naopak ukázala být "dvojková" společnost v Ceně JS Konsorcium. Smůlovatý (ne)účastník Derby držel krok s nejlepšími jen kilometr z mílové distance dostihu a do cíle dorazil jako pátý, více než 20 délek za vítězným Walkie Talkie v čase 1:18,5.
 

19-09-2010 l Jaroslav 'stovkařem'!
 

Ačkoliv sobotní vítězství Winterboye ve Velké Chuchli nepatřilo co do hodnoty k těm "velkým", pro Jaroslava znamenalo význačný milník kariéry. Stal se totiž čtyřiadvacátým členem klusáckého Klubu stovkařů, tedy jezdců, kteří na území Česka a Slovenska vyhráli sto a více dostihů.


Takhle Jaroslav oslavil s Winterboyem 100. vítězství (foto: Karel Dvořák)

Winterboy jako top-favorit neměl v Ceně Equi Forum konkurenci, mohl tak dopřát svému trenérovi nerušenou oslavu. Cílem proběhl s náskokem šesti délek (km. čas 1:16,7/1670 metrů), a aby kulatých čísel nebylo málo, připsal si desáté životní prvenství. Zároveň zajistil stáji desátou výhru této sezóny.

Jaroslav vlastní licenci jezdce od roku 1993 a hned následující rok získal s Jades Idealem klasickou Trojkorunu. Čekání na stý úspěch ale trvalo dalších 16 let i kvůli nelehké ekonomické situaci v odvětví a vážnému úrazu ruky.


...a takhle slavil v roce 1994 vítězství v Derby s Jades Idealem (foto: Otakar Kroužecký)

"Chtěl jsem to stihnout do Derby, ale nepodařilo se to, ani při derby-dni to nebylo ono, a tak jsem rád, že to mám za sebou," svěřil se trenér serveru paddock-revue.cz. "Cením si každého vítězství, velkého i malého. Rád vzpomínám na zisk Trojkoruny s Jades Idealem, dostihy s Air Stepem či Air Rocketem. Nyní je velkou hvězdou Winterboy," doplnil.

Druhou stovku mohl
Jaroslav načít hned vzápětí, bohužel Aadje Boer si dobře rozběhnutou Cenu JS Okna pokazil v rozhodující fázi zacváláním. Přesto tříletý Winterboyův příbuzný dosáhl druhým místem  nejlepšího výsledku i výkonu (1:21,5/2180 metrů) z dosavadních tří startů.
 

11-09-2010 l Sir Viking ve Vídni délku od vítěze
 

Svůj dosud nejlepší výsledek na rakouských drahách zaznamenal v sobotu ve Vídni pětiletý Sir Viking. S podporou trenéra po vynikajícím finiši ze zadních pozic o délku nestihl jen vítěze Großer Preis der Bäckerei Felber (1760 metrů, dotace 1500 euro), šampionem Gerhardem Mayrem vedeného Migela Venus. Vyklusal přitom kilometrový čas 1:17,7.
-VIDEO

O půl vteřiny rychleji běžel v Krieau na stejné distanci Sir Vikingův tradiční spolucestoval Ann Magic, přesto zůstal poprvé při měření sil s rakouskými soupeři bez dotace. Taxi 40100-Ehrenpreis se totiž odehrávala v tempu, které bylo nad síly našeho valacha (vítězka Sassy C Lee 1:16,3), navíc mu příliš nepřál ani průběh dostihu. Do cíle tak dorazil sedmý z dvanácti startujících.
-VIDEO
 

05-09-2010 l Místo boje o Derby blamáž
 

Avizovaná účast naší stáje v 18. Českém klusáckém derby se změnila v blamáž. Royal Titan na sebe při životním vystoupení ve Velké Chuchli upoutal značnou pozornost, ovšem úplně jinak, než bychom si přáli. V napjaté předstartovní atmosféře valach podléhal stresu víc jak obvykle a po problémech s výstrojí jej komisaři z vrcholu sezóny vyloučili, podle jejich výroku pro neovladatelnost.

Nesnáze
JaroslavaRoyal Titanem se stupňovaly před slavnostní přehlídkou, na kterou pořadatel vybavil účastníky dekou. Ta se valachovi nelíbila, načež utrhl součást postroje, takzvaný overcheck, a místo na přehlídku musel do stájí k nutné opravě. I po ní závada přetrvávala, to už ale koně šli na start bez Royal Titana. Jaroslav se proto pokusil zařadit za startovací auto, komise však nájezd zastavila a vynesla zmíněný verdikt.


Vzdorující Royal Titan (foto: Barbora Holubcová)


Derby je v kariéře koně výjimečnou událostí i tím, že se neopakuje a šance uspět přichází jednou za život.
Royal Titan - a s ním jeho majitelé i chovatelé Jana a Horst Kretzerovi - tuto šanci nedostal. Zda po právu, na to se mohou názory různit (podívejte se na záznam České televize). Faktem je, že rozhodčí dříve v podobných případech nejednou uplatnili shovívavější přístup, a to i když nešlo o dostihy významu Derby...
 

05-09-2010 l Winterboy je zpátky ještě lepší
 

Derby-mítink se z našeho pohledu nesl ve znamení rozpaků nad diskvalifikací Royal Titana, těšit nás ale mohly aspoň výkony dalších svěřenců, hlavně pak povedený návrat lídra stáje Winterboye po rok trvajícím léčení zraněného kopyta.

Vloni sedmkrát za sebou vítězný Holanďan vlétl do sezóny osobním rekordem 1:16,1 a společně s trenérem přitom řádně potrápil top-favorita Ceny Znovín Znojmo (1670 metrů) Speedy du Perche. Těsný duel obou hřebců, odehrávající se daleko před zbytkem pole, rozhodla až Winterboyova drobná chyba na začátku cílové roviny.


Winterboy opět na dráze (foto: Barbora Holubcová)

Možné vlohy k následování úspěšného příbuzného ukázal i podruhé startující junior Aadje Boer, naneštěstí ale až po cvalu a kolizi zaviněné soupeřem v úvodu Ceny Dopravního podniku hl. města Prahy. Poslední kilometr klusal Aadje Boer (osobní rekord 1:22,1/1670 metrů) nejrychleji ze všech a v cíli na třetím místě zaostával mnohem méně, než byla jeho vstupní ztráta.

Osvědčený tandem Air Rocket-David opět nezklamal v handicapové Ceně JS Okna, kde náš matador neubránil výhodu základní mety jen proti klasické vítězce Agitě (1:19,1/1670 metrů), čerstvý vicemistr Evropy žáků neporušil stoprocentní bilanci, co se zisku dotací týče, ani s Atrakcí, pátou v pořadí Ceny Polar televize Ostrava (1:21,2/2180 metrů).
 

31-08-2010 l Kýza Skree dodatečně vítězkou
 

Prvního výhru své krátké kariéry nakonec Kýza Skree nedosáhla přímo na dráze, ale až dodatečně po protestu. Jak se totiž ukázalo, její přemožitelka z Ceny Znovín Znojmo (Velká Chuchle, 21. 8. 2010), tříletá ruská rodačka Ornella, již dříve startovala v zemi původu, a nemohla tak splňovat podmínky dané propozicí dostihu. Naše ryzka tedy opustila skupinu nezvítězivších už při druhém vystoupení, přestože původně doběhla pět délek za později diskvalifikovanou Ornellou.
 

22-08-2010 l Royal Titan je ve finále Derby
 

Po dvou letech budeme mít opět zastoupení v Českém klusáckém derby. Německý rodák Royal Titan stáje HOJA prošel jedinou kvalifikační rozjížďkou, kde k postupu stačilo platně dokončit, bez problémů jako pátý v pořadí (km. čas 1:19,8/2180 metrů). Stejné číslo si trenér vybral i pro finále, které se ve Velké Chuchli poběží 4. září.

Z početné výpravy dalších našich svěřenců si dobře vedli pětiletý Sir Viking (1:18,9/2180), druhý v Ceně Up Market za vynikajícím Speedy du Perche a před vítězkou Saint Leger Agitou, a tříletá začátečnice Kýza Skree, pro níž bylo stejné umístění v Ceně Znovín Znojmo prvním výdělkem kariéry (osobní rekord 1:22,2/1670).

Spolehlivá Atrakce ani při svém dvanáctém životním startu nezůstala mimo dotované pozice, tentokrát bodovala s Davidem v Ceně JS Konsorcium čtvrtým místem (1:20,3/2180). Také Ann Magic (1:18,8/1670) při návratu do Chuchle získal čtvrtý honorář, ačkoliv zároveň uzavřel doběh Ceny Super de Ver.

Do dostihového provozu už se zapojil i tříletý Holanďan Aadje Boer, připravovaný u nás od jara pro stáj HYPOKRAMED. Cenu JS Okna dokončil polobratr Wine and Bluese za asistence Jaroslava na šestém místě po jedné cvalové chybě, které se dopustil krátce po startu, v solidním tempu 1:22,9 na 1670 metrů.
 

17-08-2010 l Bravo David!
 
Počátkem druhého srpnového týdne vyrazil David do Francie obhajovat titul mistra Evropy žákovských jezdců. Zopakovat loňskou senzaci se mu sice nepodařilo, ale coby nejmladší a nejméně zkušený z reprezentantů dvanácti zemí opět zářil. Pro tento rok se stal vicemistrem a zároveň prvním Čechem v historii, který na francouzské půdě dokázal vyhrát klusácký dostih!


Před dostihem v Enghienu s Quaine d´Aimte


Úvodní den šampionátu hostil pařížský hipodrom v Enghienu a z pohledu české výpravy mnoho radosti nepřinesl. Los přisoudil Davidovi v obou jízdách outsidery, což se potvrdilo i na dráze. S šestiletou Quaine d´Aimte (sázková kvóta 64:1) i pětiletým Rapnou des Picanesem (47:1) doběhl poslední, ovšem stejně jako vloni na Mallorce po několika diskvalifikacích soupeřů spolehlivě sbíral důležité body...


Slavnostní nástup v Cabourgu


Z nepříliš útulného Enghienu se aktéři mistrovství a jejich doprovody ještě v pondělí přesunuli do Normandie, kde je nazítří čekalo druhé dějství v krásném prostředí závodiště Cabourg. To narozdíl od Enghienu patří výhradně klusákům a jeho ochozy pravidelně plní tisícovky diváků, večerní mítinky tak mají správnou sportovní atmosféru. A tady se také začaly dít velké věci...


David a Super de Ver v dostihu


Davidova šance měla přijít v závěrečné jízdě s favoritem Paris by Night, jenže momenty české slávy se nečekaně odehrály už o hodinu a půl dřív. Čtyřletý valach Super de Ver, hodnocený kurzem 12:1, se ukázal být velmi zdatným partnerem, David na vedoucí pozici perfektně odhadl tempo a ve finiši společně utekli všem rozdílem třídy. Francouzští komentátoři se rychle učili pro ně obtížně vyslovitelné jméno Dobrovolný...


David a Super de Ver vítězí
 

Zdánlivě ztracená naděje na obhajobu znovu ožila, pokud by David odjezdil vítězně i Paris by Night (2,5:1), jak se všeobecně předpokládalo, byl by podruhé mistrem Evropy. Tíhu pozornosti, která se na něj upírala, zvládl se svým typickým klidem a v dramatické koncovce udržel konkurenty za zády - až na jednoho. Daleko vpředu se radoval reprezentant Španělska Francisco Bennasar Adrover...


V dekorovacím paddocku s Paris by Night


Jednadvacetiletý Španěl vedl celkově už po enghienské části a triumfem symbolicky pomstil krajana Jaimeho Gomilu, který vloni doma ztratil titul ve prospěch Davida také v poslední rozjížďce. Adroverův kůň Pa Vauloger přitom startoval jako totální outsider 69:1. Třetí příčku získal pro Finsko Heikki Mikkonen, zástupce hostitelů Benoit Carpentier nenapodobil amatérského mistra světa Romaina Poree a skončil až sedmý...


Stupně vítězů - zleva David, Španěl Adrover a Fin Mikkonen

Jakkoliv byl Davidův loňský úspěch senzační, teď se naplno projevilo, že u nás skutečně roste talent schopný vyrovnat se evropské špičce, a to navzdory mládí, chybějícím zkušenostem a nesrovnatelnému zázemí. Pro Česko je taková reklama v zemi s nejrozvinutějším klusáckým provozem na světě k nezaplacení, oba mítinky mimo jiné vysílala živě televize Equidia a fotka Davida se objevila i ve specializovaném deníku Paris Turf...


David s Jaroslavem a majitelem Petrem Kyzlinkem


Dosud jedinou výraznější českou stopu ve Francii zanechal před šesti lety trenér Jaromír Kotásek s Orlíkem a jeho třemi tamními prvenstvími, včetně jednoho na hlavním hipodromu ve Vincennes. Jezdecké vítězství, byť "jen" v rámci šampionátu zemí Evropské klusácké unie, je však zatím ojedinělým počinem. A tak nezbývá, než zatleskat: Bravo, Davide!

VÝSLEDKY MISTROVSTVÍ EVROPY ŽÁKŮ 2010
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE

 
07-08-2010 l Atrakce třetí, Rocket čtvrtý
 

Dvě dotovaná umístění získali naši svěřenci v rámci úvodního srpnového mítinku ve Velké Chuchli. Atrakce s Jaroslavem se v mílové Ceně JS Okna výkonem 1:18,3 na desetinu přiblížila svému rekordu, což jí vyneslo třetí dotaci. Davidem vedený Air Rocket (1:18,5/1690 metrů) dorazil do cíle Ceny Equiform, startované z met, jako čtvrtý, když nestačil mimo jiné na loňskou vítězku Derby Jenny Mc Murtie.

Svůj životní debut si odbyla tříletá vlastní odchovankyně Kýza Skree v Ceně Polar Televize Ostrava. Temperamentní ryzka za asistence trenéra po začátečnické chybě na startu ztratila kontakt s polem, a tak si napoprvé zapsala do kariéry diskvalifikaci za příliš velký odstup od vítěze.
 

26-07-2010 l V Badenu David lepší Jaroslava
 

Další rakouské angažmá tentokrát svedlo v Badenu Sir Vikinga s Ann Magikem do vzájemného souboje. Oba valaši proklusali cílem 2100 metrů dlouhé Preis vom Jackpot Casino im Casino Baden těsně za sebou na třetím a čtvrtém místě, ovšem po zcela odlišném průběhu.

Ann Magic tradičně rychle odstartoval a trenér v jeho sulce diktoval tempo dostihu, za něj se záhy zařadil David se
Sir Vikingem. Už před druhým obloukem ale rozbil naší "stájovku" razantním nástupem tříletý top-favorit Sakima, a zatímco David zůstal v klidu, Jaroslav se jediný snažil držet krok s lídrem.

Sakima se nakonec ukázal jako kůň jiné ligy a jeho pronásledování pochopitelně stálo Ann Magika (1:20,4) hodně sil. Naopak
Sir Viking (1:20,3), který měl v poli potíže s hledáním prostoru a do roviny točil venkem až poslední, se ještě nadechl ke skvělé koncovce a jen o půl délky nestihl druhého Hatschmahama ST. -VIDEO
 

26-07-2010 l Atrakce konečně vítězná
 

Při sedmém letošním startu se konečně naplno prosadila i čtyřletá Atrakce. Silným finišem pro sebe trenérem podporovaná klisna rozhodla ve Velké Chuchli Cenu JS Okna a časem 1:19,9 dosáhla svého nejlepšího výkonu na středních tratích. Přes toto zlepšení jsme se rozhodli Atrakci škrtnout z Českého klusáckého derby i Saint Legeru.

Záznam ze čtvrtečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihu Atrakce, najdete na webu České televize.
 

26-07-2010 l Wawa Lady ukončila kariéru
 

Vystoupení v Novém Tekově bylo posledním v kariéře Wawy Lady. Čtyřletá klisna kvůli slabší výkonnosti ukončila přípravu na dostihy a nyní najde uplatnění jako kůň pro rekreační ježdění. Za dva roky v našem tréninku absolvovala devět dostihů s bilancí pěti umístění, ziskem 12.973 korun a rekordem 1:21,8.
 

15-07-2010 l Jak jsme dobývali Tekov
 

Sir Viking, Ann Magic, Royal Titan a znovu Ann Magic. V tomto sledu se druhou červencovou neděli rodil slovenský "quadruple" Jaroslava na dráze v Novém Tekově. Se svými svěřenci vyhrál všechny dostihy, do nichž nastoupil, a poprvé v kariéře oslavil čtyři vítězství během jediného mítinku. Tady jsou hlavní momenty výjimečného dne...SIR VIKING poprvé... Pětiletý valach stáje Roddenberry Syndicate se do Nového Tekova vracel po roce jako držitel Veľkej ceny štvorročných. Na shodné distanci 2400 metrů tentokrát stejně suverénně, o pět a více délek v kilometrovém čase 1:21,3, zdolal čtveřici domácích starších soupeřů. Jaroslav před několika stovkami diváků poprvé oslavně zamával bičem a následně převzal pohár pro vítěze Ceny TV JOJ.ANN MAGIC podruhé...
Subtilní hnědák absolvoval na hlinité tekovské dráze premiéru, ale podle slov trenéra byla právě jemu šitá přesně na míru. V první rozjížďce prémiového heatu pod názvem Cena EKOFORM vyrazil s číslem jedna dopředu a i díky zacválání největšího soupeře Yanick Boka už před sebe nikoho nepustil. Slovenský Klusák roku 2009 Satan Misi ztrácel v cíli na Ann Magika (1:17,7) propastných sedm délek.ROYAL TITAN potřetí...
Veľká cena štvorročných, kterou vloni ukořistil Sir Viking, je náhradou za zrušené derby v Bratislavě a s dotací 2200 euro vůbec nejlukrativnějším slovenským dostihem. Navzdory tomu o něj majitelé neprojevili zájem, a tak měl náš valach v konkurenci tří klisen jednoduchou úlohu. Splnil ji bez problémů vycházkovým tempem 1:29,1/2400 metrů a po dvou pražských triumfech završil čistý hattrick.ANN MAGIC počtvrté... Za 35stupňového vedra běžel Ann Magic svůj třetí dostih v sedmi dnech, žádnou únavu však na sobě nedal znát. Naopak. Pronásledovaný čistě jdoucím Yanick Bokem vystupňoval od startu diktované tempo až na hodnotu nového osobního rekordu 1:16,9 a pro majitele Karla Kadlece (na snímku) získal vedle Ceny spoločnosti Ing. Jozef Horniak - VIALLE i prémii za celkové vítězství.Hegemonii naší výpravy narušili jen Wawa LadyDavidem, a to hlavně kvůli cvalovým pasážím, které klisna předváděla v obou rozjížďkách heatu slabší třídy. Napoprvé ještě stihla pěkným finišem třetí místo, podruhé už neunikla diskvalifikaci. Obě rozjížďky lehce ovládl tříletý Acer Beuckenswyk s Jaromírem Kotáskem, vedle trenéra jediným vítězným jezdcem celého odpoledne.

 

12-07-2010 l Jarda di Quattro!
 Nový Tekov (Slovensko), 11.7.2010:
1. SIR VIKING - 21,3/2400 m
1. ANN MAGIC - 17,7/1700 m
1. ROYAL TITAN - 29,1/2400 m
1. ANN MAGIC - 16,9/1700 m

Výsledky
 

12-07-2010 l Veterán je zase nejrychlejší
 

Ačkoliv je letos Air Rocketovi už deset let, na jeho dlouholeté pozici nejrychlejšího klusáka naší stáje se nic nemění. Ve Velké Chuchli dokázal opět po delší době zaběhnout excelentní míli za 1:16,6, přičemž chybělo jen málo, aby se stal vítězem Ceny Equiform. Se svým stálým partnerem Davidem podlehl až těsně před cílem o necelou délku držiteli Derby 2008 Walkie Talkiemu a příslušníkovi absolutní špičky I Can Fly Diamantovi.

O místo lepší výsledek zaznamenala
trenérem vedená Atrakce, oproti Air Rocketovi ovšem čtyřletá klisna výkonem tolik nenadchla, protože od premianta Ceny dopravního podniku hlavního města Prahy Västerase JK ji dělilo 11 délek. Ani dosaženým časem 1:21,7 na 2180 metrů si zatím Atrakce o nominaci do zářijového Derby neříká.
 

06-07-2010 l Další rakouské umístění Ann Magika
 

První červencovou neděli jsme vyrazili s dvojicí "Rakušanů" do lázeňského městečka Baden nedaleko Vídně.  Na tamním oválu, který se o prázdninách stává centrem klusáckého provozu u jižních sousedů, vybojoval  Ann Magic třetí místo, Sir Viking zůstal po cvalové chybě bez dotace. Oba pětileté valachy vedl trenér.Sir Viking nastupoval v Preis vom Grand Casino Baden (2100 metrů, autostart) jako spolufavorit, tvrdá dráha s ostrými oblouky mu ale příliš nesedla. Po startu ze druhé řady se ocitl v oblaku prachu a létajícího kamení a už při prvním zatáčení začal cválat, šance na úspěch tak vzaly za své. Cílem proběhl sedmý v čase 1:19,2, vítězný Reado Venus vyklusal vynikajících 1:17,0. -VIDEOAnn Magic měl v Preis der Firma Modular Hallensysteme GmbH (1600 metrů, autostart) výhodnější číslo tři a celou trať se také držel mezi lídry dvanáctihlavého pole. Ve finiši uteklo od zbytku duo favoritů Migel Venus-Pippifein (oba 1:17,9), za Ann Magikem, který si výkonem 1:18,4 připsal dotaci 180 euro, skončil mimo jiné jeho přemožitel z červnového dostihu ve Vídni Andaggio. -VIDEO


 

20-06-2010 l Royal Titan se prosadil i na derby-trati
 

Necelé tři měsíce před Českým klusáckým derby vyslal zajímavý vzkaz potenciálním soupeřům náš kandidát Royal Titan. Po minulém vítězství v mílovém testu se německý valach prosadil i na derby-trati 2180 metrů, přičemž za sebou nechal mimo jiné držitelku loňského St. Legeru Agitu.

Velkou cenu České spořitelny ovládl Royal Titan stylem start-cíl v průměrném tempu 1:20,1, které ovšem vyplynulo z trenérovy taktiky brzdit zpočátku pole soupeřů. Druhé kolo běžel podstatně rychleji než první a bez problémů vytrval na čelní pozici o délku před Agitou.

Nejstarší zástupce stáje, desetiletý
Air Rocket, předvedl pod vedením Davida svůj nejlepší výkon v sezóně (1:17,0/1670 metrů), což stačilo v kvalitně obeslané Ceně Společnosti přátel Vlasty Buriana na páté místo, osm délek za účastníkem jedničkových dostihů I Can Fly Diamantem.
 

12-06-2010 l Z Vídně vezeme dvě umístění
 

Dvě medailová umístění, jeden nový a jeden vyrovnaný osobní rekord, takový je výsledek sobotní rakouské výpravy naší stáje. Sir Viking i Ann Magic vedení trenérem přitom na dráze Krieau ve Vídni neměli daleko k vítězství.

Sir Vikingovi patřilo v Preis von der Inneren Stadt (1760 metrů, autostart) nejvyšší startovní číslo, a tak musel zahajovat dostih vzadu. Při prvním probíhání kolem tribuny Jaroslav zaútočil, posunul valacha až vedle lídra a do roviny točil s plnými šancemi.

Po dramatickém souboji čtyř koní finišoval pětiletý reprezentant majitelského sdružení Roddenberry Syndicate, sázejícími pasovaný kvótou 33:10 mezi favority, na třetí pozici ve shodném čase 1:17,0 s vítězkou Princess Sophie, na kterou ztrácel půl délky. -VIDEO

Ann Magic v majetku Karla Kadlece nastoupil o hodinu později do Preis von der Leopoldstadt (1760 metrů, autostart) jako outsider s kurzem 378:10 a dlouho se nenápadně vezl uprostřed pole, v cílové rovině však dobrým závěrem stihl druhé místo, délku za Andaggiem (oba 1:17,7). -VIDEO

Vyrovnal tak svoje kilometrové maximum z pražské dráhy i dosud nejlepší výsledek našich svěřenců na území Rakouska, kterého dosáhl v Ebreichsdorfu před pěti lety Air Rocket. Narozdíl od něj oba pětiletí valaši využívají výhodu rakouského sufixu, a proto by se letos měli vydávat touto cestou častěji.
 

12-06-2010 l Atrakce čtvrtá v Breeder´s Crownu
 

Atrakci se po neúspěchu v Jarní ceně čtyřletých poměrně dařilo mezi stejně starými českými odchovanci. Na mílové trati Breeder´s Crownu získala solidní čtvrté místo, sice bez nároku na nejlepší trojici v čele s vítězem úvodní klasiky Safírem Misi, zato však s novým osobním rekordem 1:18,2.
 

06-06-2010 l Royal Titan s výhrou a rekordem!
 

Naše stáj se může od čtvrtka pochlubit druhou výhrou, ale i jedním unikátním zápisem do tabulek aktuální sezóny. Royal Titan totiž pod vedením trenéra triumfoval ve Velké Chuchli jako outsider s kurzem 16:1, což je letos vůbec nejvyšší sázková kvóta vítězného koně.

Nečekaný vývoj Ceny JS Konsorcium (1670 metrů, autostart) začal už na startu, kde zacválal top-favorit Speedy du Perche. I tak zůstávali ve hře třikrát v Praze neporažený Buffalo Joy či loňská pětinásobná premiantka Skyline. Právě s touto klisnou svedl skvěle finišující Royal Titan souboj o prvenství, ve kterém měl navrch čtvrt délky.

Čtyřletý německý rodák, reprezentující stáj HOJA svých chovatelů Horsta a Jany Kretzerových, tak dosáhl prvního úspěchu v našem tréninku po zimním přesunu od Jaromíra Kotáska, navíc si na deštěm poznamenané dráze o víc než vteřinu vylepšil osobní rekord na hodnotu 1:17,2.

Oproti předchozím vystoupením se polepšila i další adeptka Českého klusáckého derby Atrakce. V Ceně společnosti Milkpol otestovala s Jaroslavem v sulce distanci zářijového vrcholu výkonem 1:23,0/2180 metrů a získala za něj třetí dotaci.
 

24-05-2010 l Sir Viking prvním letošním vítězem!
 

Zásluhou Sir Vikinga si naše stáj připsala první letošní výhru. Stalo se tak čtvrtou květnovou sobotu ve Velké Chuchli, kde reprezentant majitelského sdružení Roddenberry Syndicate s trenérem v sulce velmi lehce o pět délek ovládl Handicap Polar TV Ostrava (km. čas 1:20,1/2180 metrů).

Stoupající formu prokázali i další naši zástupci, hlavně matador
Air Rocket mile překvapil v Ceně JS Konsorcium druhým místem (1:19,4/1670) za vynikajícím Grafikem. Rocketův partner David si pak zopakoval stejné umístění i s Wawou Lady (Cena www.konetv.cz, 1:23,7/1670), pro níž to byl vůbec nejlepší výsledek kariéry.

Bez dotace zůstal pouze Ann Magic, který startoval teprve podruhé od loňského srpna a na konkurenty v nejrychlejším dostihu dne, Ceně Equiform, neměl nárok. Pod vedením Jaroslava klusal střední trať tempem 1:22,4.
 

17-05-2010 l Dobrý vstup Sir Vikinga
 

Zatím nejblíže k vítězství se z letos startujících svěřenců naší stáje přiblížil sezónu zahajující Sir Viking. V Ceně Znovín Znojmo scházelo pětiletému valachovi na třikrát neporaženého Buffalo Joye jen půl délky poté, co na střední trati s podporou trenéra skvěle finišoval ze zadních pozic v kilometrovém čase 1:20,5.

Dva zástupce jsme měli v hlavní jízdě sobotního programu ve Velké Chuchli, Jarní ceně čtyřletých. Royal Titan i Atrakce patřili k outsiderům a jejich umístění také nakonec odpovídala předpokladům. Jaroslavem vedený valach doběhl šestý (1:21,2/1670 metrů), když se o lepší výsledek připravil zacváláním kilometr před cílem, klisna s Davidem, který si díky výjimce poprvé svezl v klasickém dostihu, doběh se ztrátou uzavřela (1:25,2).

Sezónní debut má za sebou má i nováček stáje Ann Magic, vloni třetí kůň Českého klusáckého derby. Narazil při tom na těžké soupeře typu Grafika a I Can Fly Diamanta, jejichž zrychlení v závěru Ceny Equiform nestačil a z vedoucí pozice se postupně propadl až na konec pole (1:21,1/1670).

Záznam ze sobotního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů našich koní, najdete na webu České televize.
 

10-05-2010 l Rocket v Breeder´s Crownu neuspěl
 

Počtvrté v kariéře se Air Rocket postavil na start Breeder´s Crownu, ale ani tentokrát výrazněji neuspěl. Nejkratší ze tří letos vypsaných vrcholů pro starší domácí odchovance přišel pro našeho valacha z hlediska termínu příliš brzy, lépe připravení soupeři jej z předních pozic v závěru odkázali až na deváté místo (km. čas 1:21,3/1670 metrů).

Také další naši svěřenci se po dlouhé zimě na novém a hlubším ovále ve Velké Chuchli zatím jen rozdýchávali. Royal Titan zahájil týden před Velkou jarní cenou čtyřletých sezónu čtvrtým místem v mílovém testu (1:20,9), druhá adeptka klasiky Atrakce svůj dostih na střední trati uzavřela (1:25,0) a na Wawu Lady s Davidem zbyla alespoň pátá dotace (1:26,9/1670).

Kompletní výsledky mítinku 
 

26-04-2010 l Dvě třetí místa na úvod
 

První vyslanci naší stáje v rámci aktuální sezóny, čtyřletá Atrakce a desetiletý Air Rocket, obsadili ve Velké Chuchli shodně třetí místa. Trenérem vedená klisna se před klasickou kampaní rozcvičila v Ceně Polar televize Ostrava na 1670 metrů výkonem 1:22,3, valach s Davidem v sulce klusal stejnou distanci Ceny Dopravního podniku hl. města Prahy v tempu 1:19,7.
 

26-04-2010 l Nový kůň v tréninku - Aadje Boer
 

V polovině dubna přicestoval do Střelic z Velké Chuchle tříletý hřebec Aadje Boer. Holandský rodák, kterého budeme připravovat pro majitele Karla Kadlece, disponuje zajímavým původem, je totiž ze tří čtvrtin bratrem v Česku úspěšného Wine and Bluese a jeho otec Rise and Shine má zase v rodokmenu tři čtvrtiny krve našeho Winterboye. Všechny čtyři zmínění klusáky z chovu pánů Dekkera a Middeljanse spojuje francouzský plemeník Echo.
 

10-04-2010 l Před sezónou
 

Naší stáj navštívil před začátkem sezóny štáb slovenského internetového magazínu Turfsport.eu. Videoreportáž a rozhovor s trenérem o dostihových plánech pro letošní rok naleznete ZDE.


 

29-03-2010 l Tréninková listina 2010
 

Starší:
AIR ROCKET, 10letý valach, Stáj Skree
ANN MAGIC(A), 5letý valach, Stáj Skree
SIR VIKING(A), 5letý valach, Roddenberry Syndicate
WINTERBOY(NL), 6letý valach, Stáj Skree

Čtyřletí:
ATRAKCE, klisna, Stáj Skree
ROYAL TITAN(D), hřebec, HOJA
WAWA LADY, klisna, Stáj Skree

Tříletí:
ATLANTIC, hřebec, Stáj Skree
KÝZA SKREE, klisna, Roddenberry Syndicate

Dvouletí:
DANTES, hřebec, Stáj Skree
ESPACE GIANT, hřebec, Stáj Skree
KISS ME SKREE, klisna, Stáj Skree

 


Archiv:
2016
2015
2014
2013

2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006