22-12-2011 l PF 2012
 
Děkujeme našim zákazníkům a přátelům za přízeň, kterou nám v uplynulém roce věnovali, a do nového roku přejeme všem mnoho pohody, zdraví a úspěchů v osobním i sportovním životě.


»zvětšit
 
15-11-2011 l Pro letošek dobojováno
 

Letošní klusácká derniéra ve Velké Chuchli zároveň uzavřela účinkování našich svěřenců v tomto roce. Sečteno podtrženo, získali u nás připravovaní koně z 68 startů 19 vítězství, což je vůbec nejvíc za dobu existence stáje. Také z hlediska vydělaných dotací - bezmála 440 tisíc korun - byla uplynulá sezóna rekordní.

S pěti triumfy opět táhl stáj
Winterboy a chybělo málo, aby na závěr přidal další, a to dokonce jedničkový zápis. Hřebce s trenérem až těsně před cílem Velké ceny Kajot předstihl úřadující derby-vítěz Kaizer Jamacan, jinak za sebou nechal téměř kompletní českou elitu a na střední trati vyklusal osobní maximum 1:16,1.

Jaroslavovi patří v šampionátu českých profesionálních jezdců se sedmi body šestá příčka, devátý je David, který za pouhý půl rok mezi profesionály nasbíral pět výher a tři vítězství v jarní části mu zároveň zajistily obhajobu titulu šampióna žáků. Třináct prvenství na území Česka pak řadí Jaroslava v hodnocení trenérů na pátou pozici.

Záznam ze závěrečného mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihu Winterboye, najdete na webu České televize.
 

01-11-2011 l Závěr na Slovensku pro Winterboye
 

Závěr slovenské sezóny patřil Winterboyovi, který za asistence trenéra snadno ovládl Cenu Lidrena v Bratislavě. Třetím místem jistil favoritovi záda Sir Viking s Davidem. Pro Winterboye to bylo letos druhé slovenské vítězství, celkem jsme letos získali na tamních drahách šest prvenství (dále Ann Magic, Atrakce, Royal Titan a Sir Viking), což řadí Jaroslava v šampionátu trenérů i jezdců na druhé místo, mezi majiteli je Stáj Skree třetí nejúspěšnější.
-FOTO, VIDEO


Winterboy vítězí v bratislavské Ceně Lidrena
 

01-11-2011 l Atlantic vítězný, Aadje Boer v klasice cválal
 

Nečekaně v pozici prvního favorita nastupoval Aadje Boer na start Saint Legeru, závěr klasické kampaně ale bohužel našemu zástupci nevyšel. Už v první zatáčce se hřebec vedený trenérem dostal do kolize, zacválal a při stíhání soupeřů chybu zopakoval. Cílem proběhl až jako šestý (km. čas 1:20,3), a nenavázal tak na úspěch v zářijovém Derby.

Cvalová chyba ukončila také snažení
Ann Magika, který přitom v závěru mílové Ceny Violetty útočil na vítězství. Bilanci stáje nakonec zachraňoval David s Atlantikem. Čtyřletého valacha bez zaváhání provedl 2180 metrů dlouhou tratí Ceny Lumiuse a po srpnových Slušovicích si společně připsali druhou výhru (1:24,1).

Záznam ze sobotního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Aadje Boera a Ann Magika, najdete na webu České televize.
 

17-10-2011 l Aadje Boer ve stopách Winterboye
 

Zajímavé porovnání našeho nejlepšího staršího koně s úspěšným klasikem vyznělo podle očekávání pro Winterboye, výkonem a výsledkem nicméně potěšil spíše čtyřletý Aadje Boer. Ten doběhl v silně obsazené Ceně Orio Ostrava pod vedením Davida čtvrtý, přičemž na střední trati časem 1:16,8 o víc než vteřinu překonal svůj osobní rekord z Derby. Winterboy (1:16,7) s Jaroslavem byl v cíli jen délku napřed, po startu ho ale zbrzdil cválající soupeř a ztracené metry poté scházely hřebci na vítězku Déja Vu.

Druhý z našich příslušníků klasického ročníku
Atlantic se po dvouměsíční přestávce marně zkoušel prosadit mezi špičkou českých vrstevníků, s Davidem v sulce uzavřel doběh Kajot Breeder´s Crownu čtyřletých v čase 1:22,6 na 2180 metrů.
 

03-10-2011 l Atrakce v Bratislavě pátá
 

Nedělní bratislavská Cena Saluta (2000 metrů, mety) měla spolufavorita v naší Atrakci, výsledek ovšem očekávání nenaplnil. Davidem vedená klisna ztratila cváláním v první třetině trati výhodu základní mety a stihla jen nejnižší dotaci (km. čas 1:26,1), hned za ní finišoval Royal Titan (1:25,5) s Jaroslavem, znevýhodněný na startu 40 metry navíc. -FOTO, VIDEO
 

03-10-2011 l Ann Magic sebral Sir Vikingovi rekord
 

Dráha ve Velké Chuchli letos přeje rychlým časům a naši svěřenci v tomto ohledu nijak nezůstávají pozadu. Jen tři týdny poté, co se Sir Viking pasoval neoficiálním rekordmanem stáje, překonal jeho výkon Ann Magic. Šestiletý valach pod vedením Jaroslava posunul své maximum až na hodnotu 1:14,3, narozdíl od tréninkového partnera za to ale nebyl odměněn vítězstvím. O délku dřív proběhla cílem Ceny Znovín Znojmo (1670 metrů, autostart) klisna Déja Vu.
 

26-09-2011 l Jaroslav vítězný v Bratislavě - po 12 letech!
 

Dvanáct let a téměř čtyři měsíce trvalo čekání Jaroslava na další jezdecké vítězství v Bratislavě. Hlavní slovenská dráha odolávala trenérovi od 13. června 1999, kdy s Gáj Skalem triumfoval v Memoriálu Ing. Antona Kukučku, až do letošní poslední zářijové neděle. Sérii 38 marných pokusů ukončil v Ceně Sabbatha prostřednictvím Winterboye, a to velmi efektně - stylem start-cíl o osm délek v nejlepším čase sezóny 1:19,7/1700 metrů. Pro hřebce to byla první bratislavská výhra při druhém tamním vystoupení. Bez dotace tentokrát zůstal po velké ztrátě z úvodu specialista na slovenskou trávu Royal Titan, kterého poprvé vedl David. -FOTO, VIDEO


Winterboy vítězí v bratislavské Ceně Sabbatha (foto: Barbora Holubcová)
 
 

11-09-2011 l Paráda Aadje Boera: z maroda medailistou Derby!
 

Dlouho to nevypadalo, ale nakonec se podařilo! Naše stáj bojovala o vítězství v Českém klusáckém derby, Aadje Boera s Jaroslavem předčil jen favorit Kaizer Jamacan. Druhé místo je po triumfu Jades Ideala v roce 1994 a stejném výsledku Gáj Skala z roku 1999 dalším velkým úspěchem v nejprestižnější chovatelské zkoušce.


Aadje Boer před Derby (foto: Barbora Holubcová)

Před sezónou jsme chystali pro vrchol sezóny tři kandidáty, vinou různých peripetií ale zůstal ve hře pouze jeden. Holandského rodáka v majetku JUDr. Karla Kadlece navíc zjara postihly zdravotní problémy a na dráhu se vrátil až koncem července, v sobotu tak nastupoval k teprve jedenáctému startu kariéry.

Jaroslav si od úvodu počínal v desetičlenném poli aktivně, ze druhé stopy se vedle Aint´shes Diamonda dokonce podílel na tempu. V rozhodující fázi však scházel Aadje Boerovi prostor k útoku, zatímco zvenku finišoval Kaizer Jamacan, který vyhrál s převahou tří a ¾ délky. Mezi oběma hřebci proběhla cílem Vanessa G, ovšem cvalem a tedy neplatně.

Derby bylo pro Aadje Boera životním dostihem nejen výsledkem, distanci 2180 metrů klusal v tempu 1:18,0, tedy o půl vteřiny pod svým dosavadním maximem. Ve Velké Chuchli jeho výkonu osobně zatleskali i chovatelé z Holandska. -FOTO

Záznam ze sobotního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Aadje Boera, Winterboye a Sir Vikinga, najdete na webu České televize.
 

11-09-2011 l Skvělý Derby-den: Sir Viking, Ann Magic i Winterboy s rekordy
 

Nejen Aadje Boerovi, ale i dalším našim svěřencům vyšel pražský Derby-mítink výborně. Zaskvěl se zejména Sir Viking, který vyhrál s podporou Davida mílovou Cenu VKV odbyt s. r. o. v excelentním čase 1:14,7, a stal se tak vůbec nejrychlejším u nás trénovaným koněm za dobu existence stáje. Dosud tento primát držel Air Rocket s výkonem 1:15,1 z roku 2005.


Sir Viking s Davidem vítězí (foto: Barbora Holubcová)

Osobní rekord ve stejném dostihu zaběhl i Ann Magic (4. místo, 1:15,6) a zlepšil se také Winterboy, ten však při dalším pokusu prosadit se proti elitě starších klusáků výsledkově neuspěl. První rozjížďku Středoevropské ceny, prémiového heatu na 1670 metrů, dokončil jako poslední sedmý, ve druhé porazil jednoho soupeře (km. časy 1:15,0 a 1:15,4).

Na závěr dne pak překvapila bojovným projevem Atrakce.
Davidem vedená klisna v dramatickém finiši Ceny Magistrátu hlavního města Prahy zdolala několik papírově silnějších konkurentů a jen tři čtvrtě délky ji dělilo od prvenství (1:19,9/2180 metrů).
 

06-09-2011 l David na ME žáků: exotika, ruská ruleta a 9. místo
 
Bez výrazného úspěchu oproti minulým dvěma ročníkům, zato s mnoha exotickými zážitky se vracel David z Mistrovství Evropy žákovských jezdců, které letos hostilo Rusko, respektive autonomní Republika Baškortostán. Po čtyřech jízdách na hipodromu Akbuzat ve městě Ufa patřilo českému reprezentantovi mezi jedenácti zástupci zemí Evropské klusácké unie 9. místo, titul šampióna získala podruhé Itálie zásluhou Waltera Tonesiho.


Hipodrom Akbuzat

Do Ufy nedorazil kvůli problému s vízem Švéd Anders Svanstedt, syn známého jezdce a trenéra Ake Svanstedta (mj. Zoogin, Gidde Palema, Torvald Palema), příležitost zajezdit si mimo soutěž proto dostal domácí Ramzil Tajmasov. Ostatně, ani
David ve společnosti otce Jaroslava necestoval na daleký východ hladce, po zmatcích a frontách při přestupu v Moskvě stihl odlet na poslední chvíli.

Na místě ovšem bylo o účastníky mistrovství bezvadně postaráno, hned u letiště očekávali jednotlivé výpravy osobní průvodci a v následujících dvou dnech prohlídky města, bohaté hostiny nebo třeba návštěva festivalu mléka. Nedělní dostihové odpoledne pak provázela řada tanečních, pěveckých a drezurních vystoupení v duchu baškirských tradic. O významu, jaký poduralská země pořadatelství akce přikládala, svědčí i přítomnost prezidenta Rustema Chamitova.


Davidův fan-club

Tamní vláda investuje do dostihového sportu značné prostředky a hipodrom Akbuzat, zrekonstruovaný v letech 2005 až 2007, zaujme už z dálky monumentální futuristickou budovou tribuny, která ostře kontrastuje s okolní socialistickou šedí. Také dráhy, vnější cvalová z polytracku a vnitřní písková pro klusáky, odpovídají vysokým evropským standardům. Za moderním vybavením však značně zaostává úroveň samotných dostihů. Organizátoři totiž dali dohromady dva heaty započítávané do šampionátu jen za cenu smíšených běhů orlovských, ruských i amerických klusáků, navíc bez možnosti nahřívání a s poněkud volně vyloženými pravidly. Dobrého umístění se například dalo dosáhnout i s koněm cválajícím celou cílovou rovinu.


David a Jaroslav s průvodkyněmi

Losování tak připomínalo ruskou ruletu a David v ní štěstí neměl. Napoprvé si vybral orlováka pojmenovaného sice Uspěšnyj, ale s rekordem o sedm vteřin horším než nejrychlejší kůň v poli. Po několika cvalových pasážích a doběhu na 10. místě, daleko za vítězem, jen rozpačitě prohodil směrem k přihlížejícímu autorovi reportáže: Klusal vůbec? Americký klusák Fir v další jízdě vypadal jako lepší šance, jenže navzdory Davidovým četným pobídkám od startu ztrácel a skončil opět desátý. Jeho trenér následně vysvětlil, že je zvyklý na bič, který jezdci při mistrovství používat nemohli.


David a Uspěšnyj


Obsazení koní pro druhé rozjížďky se určovalo obráceně podle výsledku prvních od nejlepšího k nejhoršímu a Davidovi připadl právě onen nepoctivec, jenž dovezl divokým cvalem holandského reprezentanta ke třetímu místu. Obdobnou galopádu Sarmat zopakoval i napodruhé, bohužel v okamžiku, kdy se David držel blízko čela a podle svých slov mohl bojovat o vítězství. Obešlo se to znovu bez diskvalifikace, a tak získal body alespoň za 9. místo. Poslední dostih "zpestřil" kromě lijáku pád rakouské učnice, po němž zůstal na dráze volný kůň, rozhodčím ale narozdíl od jezdců nijak nepřekážel a pokračovalo se až do cíle. David přivedl Fochta k solidní šesté příčce a celkově předstihl Francouze Jameta.


David a Sarmat

Mistr Evropy z roku 2009 a loňský vicemistr tedy tentokrát na medailových stupních, kde vedle vítězného Itala stanuli druhý Nor Ostre a Fin Torvinen, chyběl, a jak závěrem prozradil, už teď se těší na příští šampionát v Miláně. Ačkoliv Rusko bylo pro Davida určitě velmi zajímavou zkušeností, přece jen Itálie je klusáckou velmocí a o pořadí by měl rozhodovat víc um než štěstí.


Stupně vítězů

-FOTOGALERIE
, VIDEO
 
29-08-2011 l Royal Titan třetí v Bratislavě
 

Specialista na travnaté dráhy Royal Titan se poslední srpnovou neděli vydal do Bratislavy a i při svém pátém letošním vystoupení neporušil sérii medailových umístění. S trenérem v sulce valach po drobném zaváhání na startu finišoval třetí, necelé tři délky za vítězem Ceny Satana Rudy Pierrem.
-VÝSLEDKY
, VIDEO, FOTO


Royal Titan finišuje třetí v Ceně Satana v Bratislavě (foto: Barbora Holubcová)
 
 

28-08-2011 l Třikrát vítězné Slušovice!
 


WINTERBOY - Jaroslav Dobrovolný
Cena hejtmana Zlínského kraje - 1. místo


ATRAKCE - David Dobrovolný
Cena ředitele KVS Zlín - 1. místo


ATLANTIC - David Dobrovolný
Cena Hajnej Poggi - 1. místo

-VÝSLEDKY

 

22-08-2011 l Ann Magic v Badenu opět bodoval
 

Po dvou týdnech se naši "Rakušané" opět prezentovali na badenském hipodromu a i tentokrát v přímém souboji. Lepším z dvojice byl znovu Ann Magic, kterého Jaroslav přivedl silným finišem ke třetímu místu, a o jednu příčku tak vylepšil minulý výsledek. To se nepovedlo Sir VikingoviDavidem, kteří zůstali těsně za dotovanou pěticí. Ann Magic vyklusal na míli velmi dobrý čas 1:17,3, o kvalitě obsazení Preis der Stadtsparkasse Traiskirchen ovšem svědčí výkon vítězného Jordi Venus 1:16,2.
-VIDEO

 

08-08-2011 l Aadje Boer je finalistou Derby!
 

Ani letos nebude na startovní listině Českého klusáckého derby chybět náš zástupce. Aadje Boertrenérem si právo účasti zajistili třetím místem v první ze dvou kvalifikačních rozjížděk (km. čas 1:19,9/2180 metrů), ve druhé naopak skončil mimo postupové pozice Atlantic (1:24,1), kterého vedl David. Finále se poběží ve Velké Chuchli 10. září, Aaadje Boerovi bude patřit číslo 5.


Aadje Boer (foto: Barbora Holubcová)

Jednička stáje
Winterboy se podruhé v kariéře vydal na nejvyšší scénu, tedy do dostihu Kajot Zlatého okruhu (2180 metrů, autostart), podzimní úspěch z Ceny prezidenta ale nezopakoval. Nasazené tempo, na němž se podílel i Jaroslav ve Winterboyově sulce, se totiž ukázalo být nad síly hřebce, a tak se z vedoucí pozice v závěru vytratil, nakonec ještě cílem procválal. -FOTO

Záznam ze čtvrtečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihů Aadje Boera a Winterboye, najdete na webu České televize.
 

08-08-2011 l Z Badenu jedno umístění
 

Z prvního letošního měření sil s rakouskou konkurencí vytěžili naši svěřenci jedno umístění. V Badenu za krajně nepříznivého počasí získal Ann Magic (1:17,6/1600 metrů) vedený trenérem čtvrtou dotaci, zatímco Sir VikingDavidem po chybě v úvodu Grosser Preis von Baumeister Steurer stačil jen na šesté místo (1:18,1). -VIDEO

Badenský ovál se příliš nezamlouval
Winterboyovi, pro kterého byla Preis des Stadtmarketings Baden premiérou mimo Česko a Slovensko. Zejména v ostrých obloucích hřebec na soupeře výrazně ztrácel a do cíle dorazil předposlední sedmý (1:19,5/2100 metrů) s odstupem za nejlepšími. 
-VIDEO, FOTO


Winterboy na trati Preis des Stadtmarketings Baden (foto: www.skree.cz)
 

31-07-2011 l Royal Titan druhý v Topolčiankách
 

Cváláním na startu Royal Titan zřejmě přišel o další vítězství ve slovenských Topolčiankách. Trenér v jeho sulce sice vstupní ztrátu rychle dohnal, ve finiši Memoriálu Branislava Blatnického ale valach podlehl o dvě a půl délky domácímu Rudy Pierrovi. I tak je jeho letošní bilance na této provinční dráze vynikající - tři starty, jedno první a dvě druhá místa.
-VÝSLEDKY
, VIDEO


Royal Titan finišuje druhý v Memoriálu Branislava Blatnického v Topolčiankách (foto: Barbora Holubcová)
 
 

29-07-2011 l Lehká práce Winteboye v Chuchli
 

S naprostou jistotou proměnil Winterboy ve vítězství svůj další start, tentokrát na pevné dráze v Chuchli. Coby top-favorit Ceny Znovín Znojmo přešel ze základní mety do vedení a Jaroslav jen korigoval tempo podle vlastní potřeby. Cíle dosáhl hřebec bez vypětí s náskokem téměř čtyř délek před druhým Walkie Talkie (km. čas 1:18,1/2180 metrů). Další vystoupení Winterboye by se mělo odehrát 7. srpna v rakouském Badenu.

Úspěšně se v jednom z vrcholů mítinku, Letní ceně čtyřletých Kajot, zapojil do oběhu
Winterboyův holandský příbuzný Aadje Boer. Ačkoliv kvůli zranění přes dva měsíce stál, získal v elitní ročníkové konkurenci, která se chystá na zářijové Derby, pátou dotaci a o vteřinu si při tom zlepšil osobní rekord (1:18,5/2180 metrů).    
 

25-07-2011 l Atrakce a Ann Magic vítězní v Tekově
 

I druhý letošní mítink v Novém Tekově se odehrál za naší aktivní účasti, dokonce jsme obeslali všechny tři vypsané prémiové heaty. První rozjížďky ale nedopadly podle očekávání, Atrakce (3.), Ann Magic (4.) i Sir Vikinga (disk.) totiž na těžké dráze cválali.

Napodruhé se dařilo podstatně lépe, Atrakce s
trenérem jistě dominovala a stala se i celkovou vítězkou heatu. Druhé dějství snadno ovládl i Ann Magic, kterému v celkovém součtu připadla dělená druhá prémie. Sir Vikinga kvůli zranění z úvodu nenastoupil. -VÝSLEDKY, VIDEO


Ann Magic s Jaroslavem vítězí v Ceně JK Merci Cheval v Novém Tekově (foto: Barbora Holubcová)

 

17-07-2011 l Winterboy už zase vyhrává
 

Nejlepší kůň stáje Winterboy se po neúspěšném novotekovském comebacku vrátil do vítězné formy na travnaté dráze ve Slušovicích. Sedmiletý hřebec s trenérem v sulce měl v cíli Ceny JS Konsorcium převahu téměř tří délek nad vynikajícím Starfighterem LM, který ovšem startoval s handicapem 25 metrů.

Ani další dva naši svěřenci nevyšli ze svých dostihů naprázdno.
Royal Titan v kvalitní sestavě Ceny obce Pohořelice vybojoval třetí místo, se stejným výsledkem si v Ceně obce Mysločovice odbyla svůj životní debut i tříletá Rhapsody in Blue, dcera slovenské derbyvítězky Rulety Skal.
 

10-07-2011 l V Tekově nejlépe Ann Magic
 

Telegraficky z Nového Tekova: Loňské čtyři triumfy Jaroslava v jediný den se letos na jihoslovenské dráze neopakovaly. Ann Magic v obou rozjížďkách heatu nestačil na dalšího českého zástupce Karla CZ, po zranění vracející se Winterboy dvakrát cválal.
-VÝSLEDKY, VIDEO
 

10-07-2011 l Sir Viking počtvrté!
 

Po krátké přestávce pokračovala sezóna ve Velké Chuchli a s ní i vítězná kampaň Sir Vikinga. Šestiletý reprezentant Roddenberry Syndicate přidal ke dvěma pražským a jedné bratislavské výhře další, když se svým stálým partnerem Davidem lehce získali Cenu Workaholic (1670 metrů, mety). Pro oba to byl jubilejní desátý úspěch kariéry, valach si při něm zároveň zlepšil osobní rekord na 1:16,5.

Na úrovni svého maxima klusala v Ceně Kaisy Dream i stájová kolegyně Sir Vikinga, rovněž Davidem podporovaná Atrakce. Velmi rychlý dostih, v němž dokonce padl český rekord tříletých, dokončila klisna na třetím místě (1:17,5/1670 metrů).

Jedno jezdecké prvenství si připsal také
Jaroslav, nikoliv ovšem s vlastním koněm, ale jako nájemní jezdec s Lesmeralem de Chenu trenéra Nováka. Společně letos podruhé ovládli jeden z dílů seriálu Trotteur Francais.

Nepříliš povedenou premiéru pak
Jaroslav absolvoval s Atlantikem, který se vrátil do Střelic, kde vyrostl, po několikaměsíčním působení u Veroniky Chaloupkové. Čtyřletý bratr Atrakce v pozici favorita Ceny www.konetv.cz cválal a do cíle dorazil jako poslední klasifikovaný, čtvrtý.

Záznam ze čtvrtečního mítinku ve Velké Chuchli, včetně dostihu Sir Vikinga, najdete na webu České televize.
 

04-07-2011 l Royal Titan v Topolčiankách druhý
 

I k druhému letošnímu startu zamířil Royal Titan do slovenských Topolčianek, kde dokázal vyhrát už v polovině června. Tentokrát náš valach coby favorit Ceny Ifiúra finišoval pod vedením Jaroslava druhý poté, co se na trati zdržel cváláním vyvolaném kolizí s pozdějším vítězem Ewalsem (km. čas 1:25,2).
-VIDEO, FOTO
 

20-06-2011 l Sir Viking naděloval - velmi lehce 14!
 

Jarní třetinu sezóny ve Velké Chuchli jsme zakončili opět vítězně, potřetí se letos prosadil Sir Viking. Současný lídr stáje za podpory Davida dostál pozici vysokého favorita Ceny skláren Rückl s nevídanou suverenitou - slovy rozhodčích velmi lehce o 14 délek.

Sir Viking nastupoval do handicapového klání zvýhodněn oproti ziskově lepším soupeřům, ze základní mety převzal vedení, a když 800 metrů před cílem zacválala jediná blízká konkurentka Agita, bylo rozhodnuto. Nikdo další už skvěle běžícího valacha neohrozil, naopak jeho náskok dál rostl (km. čas 1:19,1/2180 metrů).
 

Sir Viking s Davidem vítězí v Ceně skláren Rückl ve Velké Chuchli (foto: Barbora Holubcová)

Těžší úkol měla v Ceně Společnosti přátel Vlasty Buriana Atrakce, která se na mílové trati utkala s trojicí elitních tříletků. Jejich tempu podle očekávání nestačila, ale díky výrazně zlepšenému rekordu (1:17,3) ani výrazně nezaostala. Ke čtvrtému místu klisně znovu dopomohl David.
 

13-06-2011 l Třikrát úspěšný Jaroslav!
 

Vítězná série stáje pokračovala i druhý červnový víkend, hned třikrát se při tom jezdecky zaskvěl Jaroslav. V sobotu vyhrál v Praze s naším Ann Magicem a pro trenéra Nováka dovedl k prvenství mezi Francouzi i Lesmerala de Chenu, o den později pak ve slovenských Topolčiankách triumfoval tento rok debutující Royal Titan.

Šestiletý
Ann Magic získal první sezónní vítězství na úkor favorita Ceny V.I.P.Alet, kterým nebyl nikdo jiný než Sir Viking s Davidem v sulce. Svého tréninkového druha, letos dosud ve dvou startech neporaženého, zdolal o délku v osobním rekordu 1:16,5, dvojblok valachů ještě v závěru rozdělila klisna Skyline.

Do Topolčianek jsme zavítali vůbec poprvé, neznalost tamní travnaté dráhy ale nepřekážela
Jaroslavovi v tažení za dalším úspěchem. S pětiletým Royal Titanem dominoval v Ceně Västerbo Gangstera nad domácí špičkou opět stylem start-cíl (km. čas 1:21,2/2200 metrů) a zarovnal svou životní bilanci na čísle 110. -VIDEO


Royal Titan s Jaroslavem vítězí v Ceně Västerbo Gangstera v Topolčiankách (foto: Barbora Holubcová)
 

02-06-2011 l David opět vítěz, s Atrakcí mezi žáky
 

Své výsadní postavení mezi českými klusáckými učni demonstroval David ve středečním Memoriálu Otakara Kroužeckého na pražské dráze. Dostih určený právě žákům vyhrál mistr Evropy v této jezdecké kategorii z roku 2009 už vloni s Yanilidou Meadow, tentokrát dovedl k suverénnímu jedenáctidélkovému vítězství naší Atrakci (1:18,6/1670 metrů). Osmou výhrou kariéry, z toho letos již třetí, zároveň oslavil 20. narozeniny.


Atrakce s Davidem po vítězství v Memoriálu Otakara Kroužeckého (foto pro Skree: Alice Majetičová)

V akci se jubilant objevil ještě jednou jako partner nejstaršího koně stáje, jedenáctiletého Air Rocketa. Ten startoval po devíti měsících a s kvalitním polem Ceny Znovín Znojmo držel krok až do cílové roviny, kde sice podlehl trojici soupeřů, další dva ale udržel za sebou. Při sezónní premiéře zaběhl na míli dobrý čas 1:17,6.
 

25-05-2011 l Stoprocentní Praha i Bratislava!
 

Stoprocentní úspěšnost zaznamenali naši svěřenci v neděli v Bratislavě, kde triumfoval Sir Viking následovaný Ann Magicem, a o den později v Praze. Tam dosáhl prvního vítězství kariéry tříletý Espace Giant, v jehož sulce se letos poprvé jezdecky prosadil i trenér.

Na bratislavské trávě jsme se výhry dočkali po dlouhých 12 letech (naposledy Gáj Skal v Memoriálu In. Antona Kukučku 1999). Jaroslav s Davidem si hlídali vedoucí pozice od startu Ceny Mastermind Jaga před slovenskou konkurencí, v interním duelu pak Sir Viking (1:25,1/1800 metrů) s podporou Davida předčil svého tréninkového druha rozdílem hlavy, a zopakoval tak týden starý úspěch z Chuchle. -VIDEO


Sir Viking a Ann Magic ve finiši Ceny Mastermind Jaga v Bratislavě

Hlavní bod pondělního mítinku, Jarní cena čtyřletých, se bohužel obešel bez naší účasti, Aadje Boer totiž musel zůstat doma kvůli zdravotním potížím.  Radost majiteli, stáji MEDPROGRESS Karla Kadlece, přinesla alespoň rámcová Cena chovatelů klusáka, kterou pro sebe Espace Giant rozhodl po tuhém boji s vrstevnicí Ann Poggi o čtvrt délky v čase 1:24,0 na střední trati.


Espace Giant vítězí v Ceně chovatelů klusáka v Chuchli (foto: Barbora Holubcová)
 

16-05-2011 l Sir Viking ovládl hlavní dostih!
 

První vítězství v sezóně pro naší stáj vybojoval stejně jako vloni valach Sir Viking. Tentokrát byla radost z úspěchu o to větší, že přišla nečekaně v hlavní jízdě pražského mítinku za účasti elitních klusáků. A podstatnou měrou se na ní podílel trenérův syn David, který šestiletého reprezentanta Roddenberry Syndicate vedl.

Sir Viking do Velké ceny Kajot zamířil jen kvůli zrušení svého původního dostihu, přesto právě on nakonec předčil všechny favority. S nejnižším ziskem se postavil na základní metu, z níž David vyrazil do vedení, perfektně odhadl tempo a náskok snadno uhlídal až do cíle. Marně Sir Vikinga (km. čas 1:17,5/1670 metrů) stíhali loňský klusák roku Mage du Bourg či držitelka Derby 2009 Jenny Mc Murtie.

Další Davidovo angažmá v rámci odpoledne už tak skvěle nedopadlo, s pětiletou Atrakcí uzavřeli doběh Ceny Pas Sans Toi na 1670 metrů. Pozitivem je ovšem osobní rekord klisny, ten má nyní hodnotu 1:18,0. Nedaří se zatím Aadje Boerovi, který se v posledním testu před Jarní cenou čtyřletých, mílové Ceně Shermana, opět potýkal s cváláním a
trenér jej krátce po startu zadržel.
 

02-05-2011 l Ann Magic rychlý, ale chybující
 

Letošní premiéru má za sebou i šestiletý Ann Magic, po škrtu Aadje Boera jediný náš zástupce v rámci čtvrtého pražského mítinku. Valach stáje MEDPROGRESS pod vedením trenéra držel krok se soupeři v Ceně Novoměstské kavárny Praha až do poslední zatáčky, kde ovšem zacválal a propadl se na poslední pozici. I s touto chybou napoprvé zaběhl na míli kvalitní kilometrový čas 1:18,7.
 

25-04-2011 l Espace Giant na úvod čtvrtý
 

Třetí dubnovou sobotu se do sezóny poprvé zapojili i naši svěřenci, konkrétně čtyřletý Aadje Boer a tříletý Espace Giant. Úvodní vystoupení lépe zvládl mladší z dvojice zástupců stáje MEDPROGRESS, který si v Ceně Iena de Mosta doklusal pro čtvrtou dotaci (osobní rekord 1:22,3/1670 metrů). Do klasických dostihů připravovaný Aadje Boer na trati Ceny JS Konsorcium opakovaně cválal, a letošní kampaň tak zahájil diskvalifikací. Oba hřebce vedl trenér.
 

06-04-2011 l Tréninková listina 2011
 

Starší:
AIR ROCKET, 11letý valach, Stáj Skree
ANN MAGIC(A), 6letý valach, MEDPROGRESS
ATRAKCE, 5letá klisna, Roddenberry Syndicate
SIR VIKING(A), 6letý valach, Roddenberry Syndicate
ROYAL TITAN(D), 6letý valach, Stáj Skree
WINTERBOY(NL), 7letý hřebec, Stáj Skree

Čtyřletí:
AADJE BOER(NL), hřebec, MEDPROGRESS
ATLANTIC, hřebec, Stáj Skree
KÝZA SKREE, klisna, Roddenberry Syndicate

Tříletí:
DANTES, hřebec, Stáj Skree
ESPACE GIANT, hřebec, MEDPROGRESS
KISS ME SKREE, klisna, Stáj Skree

Dvouletí:
COLET LA BROUSSE(NL), klisna, Stáj Skee
COURAGELABROUSSE(NL), hřebec, Stáj Skree
KLINDA SKEE, hřebec, Stáj Skree
TRUEMAN SKREE, hřebec, Stáj Skree

 

Archiv:
2016
2015
2014
2013

2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006